Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'da artık su baskını olmayacak

Büyükşehir Belediyesi'nin Batı Arıtma'dan gelen ana kollektör yapımı tren köprüsü altına ulaştı. Çalışmalar tamamlanınca 20-30 yıllık bu kötü manzara sona erecek

Giriş Tarihi: 29.7.2013
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, şiddetli yağan her yağmurda sorun yaşanan Vilayet civarındaki tren köprüsü altında artık su baskınlarının tarih olacağını söyledi. Bağlantı çalışmalarını denetleyen Aldırmaz, "Şu anda tarihe tanıklık ediyoruz. Çünkü bir iki gün içinde bu devasa boruların üstünü kapatıp, asfalt dökeceğiz" dedi.

SEMAVERLE ÇAy İKRAMI

Yapılan yağmur suyu sisteminin 1200'lük üç borudan oluştuğunu belirten Aldırmaz, "Bu borular tren köprüsü altında su baskınına son verecek. Daha önce gazetecilere davette bulunmuş ve yağmurlu bir günde semaver kurup onlara çay ikram edeceğimi söylemiştim. Çalışmaların son noktasına geldik. Artık yağmur suyu sorunu tarihe karışmış oldu. 20-30 yıllık sorun çözüldü" dedi.

SU SIZDIRMAZ

Kanalın aynı zamanda entegre contalı olduğunu yani su sızdırmasının mümkün olmadığını belirten Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, "Eski sistem yenisiyle kıyaslanmayacak kadar küçük. Şimdi biz üç büyük boruyla suyu tahliye edeceğiz. Cazibeyle gidecek yağmur suyu baskınlarının da önüne geçmiş olacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'da artık su baskını olmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN