Kızım Gülgonca'nın kokusuna hasretim

Gaziantep'te 5 yıl önce kaybolan ve hala bulunamayan Gülgonca'nın ailesi perişan durumda. Anne Fatma Çelik, kızının kokusuna hasret kaldığını söyleyerek her gün gözyaşı döküyor

Giriş Tarihi: 30.7.2013
Gaziantep'te henüz 10 yaşında iken evden 'halama gidiyorum' diyerek çıkan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Gülgonca Çelik'in 5 yıldır bulunamamasına isyan eden ailesi, "Sanki yer yarıldı içine girdi. Öldü mü, yaşıyor mu bilmiyoruz. Ne olur kızımızdan bir haber verin" diye gözyaşı döküyor. Emniyet Müdürlüğü ise şimdi 15 yaşında olan genç kızın bugünkü halinin resmini kriminal laboratuarda hazırladı ve yeni fotoğrafı tüm Türkiye'ye dağıttı.

MEKTUP BULUNDU

15 Mart 2008 tarihinde Suyabatmaz Mahallesi'ndeki evlerinden 'halama gidiyorum' diye çıkan Gülgonca geri dönmeyince ailesi telaşa kapıldı. Baba Cuma Çelik ile anne Fatma Çelik durumu polise bildirdi. Aramalara rağmen izine rastlanmayan Gülgonca'yı bulmak için oluşturulan özel ekip çalışmalarını çok yönlü sürdürdü. Genç kızın özel eşyalarını karıştıran polis bir mektup buldu. Mektubu yazan V.G. gözaltına alındı. Sorgulanan genç tutuklandı ancak 2 ay sonra salıverildi.

RESMİNE BAKIP AĞLADI

Gülgonca'yı bulmak için binden fazla eve giren ve elde edilen her bilgiyi değerlendiren Gaziantep polisi, kaybolduğunda 10 yaşında olan ancak şimdi 15 yaşına giren genç kızın özel bir teknikle bugünkü fotoğrafını hazırladı ve aramalara başladı. Polis, genç kızın ölmüş olabileceği yolunda kuşkuların artığını bildirirken, kızının son halini gören anne Fatma Çelik gözyaşlarına boğuldu. Kızının resmini öpüp koklayan anne, "Yavrumun kokusuna hasret kaldım" diye dert yandı.

İNSANLIK NAMINA
Baba Cuma Çelik ise bir motosiklet aldığını ve Gaziantep kent merkezi ile çevre ilçelerde kızının izini aradığını belirterek, "Beş yıl oldu yavrumdan hala bir haber alamadım. Öldü mü, yaşıyor mu bilmiyoruz. Öldürülmüş bile olsa cesedi bulunamadı. Sanki yer yarıldı içine girdi. Ne olur yavrumuzun yerini bilen, gören biri olursa insanlık namına haber versin" dedi. Gülgonca'yı kardeşleri Yeşim(10) ve Muhammed Hamza da (7) ablalarını çok özlediğini söylediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızım Gülgonca'nın kokusuna hasretim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN