TAC'da yatılı eğitim düzenine dönüş hazırlığı

Mersin'in Tarsus ilçesindeki yerleşkesine 11 bin metrekarelik yeni bir kampus ekleyen Tarsus Amerikan Koleji, yatılı öğrenci sayısını 60'tan 140'a yükseltecek

Giriş Tarihi: 31.7.2013
Türkiye'nin köklü eğitim kurumlarından Tarsus Amerikan Koleji, yatılı eğitimde yeni bir hamle yaparak 11 bin metrekare üzerinde kurduğu yeni yerleşkesiyle öğrenci sayısını artıracak. Kolejde Okul Müdürü Tekin Baransel, 125 yılı geride bırakan kolejdeyatılı öğretime yeniden aktif olarak döneceklerini ve 60 olan yatılı öğrenci sayısını 140'a çıkaracaklarını söyledi.

ANADİL DÜZEYİNDE İNGİLİZCE

HiltonSA Adana'da düzenlene iftar yemeğinde okul yönetimi ile mezunlar bir araya geldi. Okulun misyonu hakkında bilgi veren Baransel, yabancı dilde eğitim yapan bir Anadolu lisesi olduklarını ifade ederek, "Milli Eğitim Bakanlığı ve uluslararası müfredatı birlikte yürütüyoruz. Öğretmenlerimizin üçte biri ABD ve Kanadalı. Hedefimiz öncelikli olarak öğrencilerimize anadil düzeyinde İngilizce öğretmek" dedi.

YÜZDE 20'Sİ BURSLU

Sağlık ve Eğitim Vakfı'na bağlı (SEV) kolejin yeni kampus ve öğrencilere sunduğu imkanları anlatmak için tanıtım toplantıları düzenlediklerini belirten Baransel, "Okulun burs imkanları çok iyi. MEB burslu öğrenci sayısını yüzde 3-5 olarak belirlerken, bizde bu oran yüzde 20. Yani her 5 öğrencimizden 1'i burslu. Vakfın kar amacı olmadığı için gelen tüm para öğrencilere yönlendiriliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TAC'da yatılı eğitim düzenine dönüş hazırlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN