Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cepteki panik butonu polisi şaşkına çevirdi

Adana'da boşandığı eşi tarafından ölümle tehdit edilen Sıdıka Çetinalp, kendisine verilen panik butunona yanlışlıkla birkaç defa basınca polisleri alarma geçirdi

Adana'da eski kocası tarafından tehdit edildiği için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in devreye girmesiyle yeniden panik butonu verilen Sıdıka Çetinalp, pazara giderken cebine koyduğu panik butonuna yanlışlıkla birkaç kez basınca polis alarma geçti. Çetinalp'e cep telefonundan ulaşamayan polis, genç kadına evinin önünde megafonla anons ederek ulaşmaya çalıştı.

İLK EŞİNDEN AYRILDI
Sıdıka Çetinalp, ailesinin karşı çıkmasına rağmen aşık olduğu Fırat Ç. ile kaçarak 2003 yılında evlendi. Eşinin işsiz kalması üzerine evlere temizliğe gitmeye başlayan Çetinalp, kendisine şiddet uygulayan kocasının tüm kazancına da el koyması üzerine 2009 yılında ayrıldı. Pastanede çalışırken Battal Sevimli (41) ile tanışan Çetinalp, kısa süre sonra gayrı resmi olarak evlendi.

"SENİ ÖLDÜRECEĞİM"
İddiaya göre Çetinalp, eşi tarafından şiddet uygulanarak fuhuş yapmaya zorlandı. Çetinalp, 2012'de nikâhsız eşini terk edip sığınma evine yerleşirken 3 çocuğunu da Çocuk Yuvası'na verdi. Battal Sevimli ise kendisini terk eden eşi Çetinalp'ten evine dönmesini istedi. Çetinalp'in dönmek istememesi üzerine, "Ya sen bu eve döneceksin ya da ben seni öldüreceğim" diye tehdit etmeye başladı.

DURUM ANLAŞILDI

Koruma altına alınarak panik butonu verilen Çetinalp, süre dolunca butonu iade etti ancak korkusu sürdü. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in devreye girmesiyle Çetinalp'e 2'nci kez panik butonu verildi. Olay günü pazara alışverişe giden genç kadının cebindeki buton yanlışlıkla birkaç kez alarm gönderdi. Bunun üzerine polis harekete geçti ve 4 ekip evin önünde önlem aldı. Ancak bir süre sonra genç kadının butona yanlışlıkla bastığı anlaşılınca herkes rahat bir nefes aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cepteki panik butonu polisi şaşkına çevirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN