Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oğlum üç kişiye hayat verip gitti

Astım krizi sonucu beyin ölümü gerçekleşen ve organları bağışlanan Hakim Kaniyol'un annesi cenaze töreninde "Canım oğlum üç kişiye hayat verip öyle gitti" dedi

Giriş Tarihi: 3.8.2013
Antalya'nın Manavgat ilçesinde geçirdiği astım krizi sonrası tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen ve ailesinin organlarını bağışlamasıyla 3 kişiye hayat veren ilkokul 4'üncü sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Hakim Kaniyol toprağa verildi. Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi Tilkiler köyündeki törende sinir krizleri geçiren anne Hatice Kaniyol, "Sen daha çok küçüktün. Ölüm sana hiç yakışmadı aslan oğlum. Yiğidim ben sensiz şimdi nasıl yaşarım" diye ağıt yaktı.

ARKADAŞLARIYLA YÜZMÜŞTÜ
İsmet-Hatice Kaniyol çiftinin biri kız iki çocuğunun büyüğü olan ve Ali İhsan Barut İlköğretim Okulu öğrencisi 11 yaşındaki Hakim Kaniyol, 3 yaşındayken teşhis konulan kronik astım hastasıydı. İki hafta önce Antalya'nın Side ilçesinde denize girdikten sonra astım krizi tutan Hakim Kaniyol hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakımda yaşam savaşını kaybedince anne Hatice Kaniyol (42) "Benin ciğerim yandı. Başka annelerin ciğeri yanmasın. Kuzularından ayrılmasın" diyerek organlarını bağışladı.

"BU ACIYLA NASIL YAŞARIM?"
Bunun üzerine, küçük çocuğun böbreği, karaciğeri ve kalbi, organ bekleyen hastalara nakledildi. Yaşadığı evlat acısıyla güçlükle ayakta duran ve yakınlarınca teselli edilmeye çalışılan annenin ağıtları yürekleri burktu. Gözü yaşlı anne, "Canım oğlum son yolculuğuna giderken üç kişiye hayat verdin. Ben bu acıyla şimdi nasıl yaşarım aslan oğlum? Annenin ciğerini yaktın ama 3 tane annenin yavrusuna can verdin aslan oğlum. Sen daha çok küçüktün. Ölüm sana hiç yakışmadı yiğidim. Cennetten anneye her zaman el salla oğlum" diye gözyaşı döktü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğlum üç kişiye hayat verip gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN