Vali Cerrah: Osmaniye büyük hızla gelişiyor

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, kentin hızla büyüdüğünü belirterek, "Osmaniye'ye hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyorum" dedi

Giriş Tarihi: 4.8.2013
Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Radyo 80'in mobil stüdyosunu ziyaret ederek canlı yayına konuk oldu. Belediye Başkanı Kadir Kara, Vali Yardımcısı Nail Anlar, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Hüseyin Karalar ile birlikte Radyo 80'i ziyaret eden Vali Cerrah canlı yayında Osmaniye usulü yerfıstıklı kek tarifi verdi.

OSMANİYE BÜYÜYOR

Sorularını yanıtlayan Vali Cerrah, Osmaniye'de görev yapmaktan gurur duyduğunu söyledi. Cerrah, "Her zaman halkın içindeyiz. Zaten halktan kopmamız mümkün değil" dedi. OSB'deki yatırımcıların işçi bulamamaktan yakındığını belirten Cerrah, "İş var ama maalesef bizde iş beğenmeme gibi bir durumumuz da var. OSB çok büyüyor. Osmaniye artık bir sanayi kenti oluyor" diye konuştu.

VALİ'DEN MÜJDE

Osmaniye'deki otellerde ve restoranlarda çalışacak elaman eksikliğinin olduğunu da sözlerine ekleyen Cerrah şunları söyledi: Öncelikle bir Turizm Meslek Yüksekokulu açılması yönünde çalışma yapıyoruz. İller Bankası'ndan talep ettiğimiz 10 milyon TL kredi çıktı. Bu para ulaşır ulaşmaz öncelikle Yarpuz Su Projesi'ni tamamlayacağız. Sonra Kadirli ve diğer ilçelerimizdeki su sorunları ortadan kalkacak"

YERFISTIKLI BAKLAVA VE KEK

Yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla vatandaşlara "Evinize gelen misafirlere yerfıstıklı baklava ikram edin" tavsiyesinde bulunan Vali Cerrah, "Osmaniye yerfıstığını çok daha iyi bir yere götürmemiz lazım. Bayramlarda yerfıstıklı baklava yenir. Misafirliğe giderken veya evinize bayramlaşmaya ziyarete gelenlere Osmaniye yerfıstıklı baklava ikram edin. Biz markamıza sahip çıkarsak pazarımız kendiliğinden büyür" diye konuştu. Cerrah yerfıstıklı kek tarifi de verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Cerrah: Osmaniye büyük hızla gelişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN