Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayram'da otobüs ve tramvay kart ücretsiz olacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Bayramı'nda vatandaşların sosyal yaşamını kolaylaştırmaya devam ederken, vatandaşlar bayram süresince belediye otobüsleri ve tramvayın ücretsiz binebilecek.

Giriş Tarihi: 5.8.2013 15:57
Belediye otobüsü, tramvay, mezarlık ziyareti, nöbetçi işletme gibi bir dizi kolaylıklarla vatandaşın daha iyi ve huzurlu bir bayram geçirmesini isteyen belediye, kentte gelen yerli ve yabancı turistlerin durumunu da göz ardı etmiyor. Büyükşehir belediyesi bu doğrultudan hareketle yine geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu sene de belediye otobüsü ve tramvayı yolcuların bayram boyuncu Kart 27 ile ücretsiz kullanacaklarını açıkladı.

Vatandaşların Mübarek Ramazan Bayramı'nı huzurlu ve sakin geçirmesi için belediye olarak imk'nlar çerçevesinde yaptıklarını ifade eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, belediye ekiplerinin geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da belediye otobüslerinde ve tramvaylarda bayram boyunca vatandaşları Kart 27 ile ücretsiz taşıyacaklarını söyledi. İnsanların akrabalık bağlarını bu mübarek Ramazan Bayramı'nda daha iyi geliştirmek, uzakta olan yakınlarını görmeleri için bir kolaylık olduğunu belirten Güzelbey, vatandaşların bu araçlarla mezarlığa daha çok gidebileceklerini anımsattı. Unutulan veya gidilemeyen mezarlar için insanların en azından bayramlarda gidip mezar ziyareti yapmalarını öneren Güzelbey, 'Vatandaşlarımız bu güzel günde geçmişlerini y'd edip onların ruhlarına birer dua okuyabilirler. Mezarlık ziyaretleri bizim geçmişimizde olan bir gelenektir' dedi.

Bayram öncesi ve bayramda zabıta ekiplerinin de denetimlerini arttırarak gıda ürünlerinin satışının yapıldığı yerleri sık sık kontrol ettiklerini açıklayan Başkan Güzelbey, 'Arife günü şehir merkezinden vatandaşlarımızın mezarlıklara ulaşımlarını sağlamak üzere ücretsiz otobüs seferleri düzenledik. Bunun yanı sıra arife gününden başlayarak bayram süresi boyunca belediye otobüsleri ve tramvaylar ücretsiz olarak Gaziantep halkına hizmet verecek. Vatandaşların mezarlıklar ile bayramda akraba ve dost ziyaretlerini kolaylaştırmak için ücretsiz otobüs seferlerinin yanında tramvaylardan da ücret almayacağız. Mezarlık Müdürlüğü'nün hem çevre temizliği hem de güvenlik konularında hassasiyet gösteriyor. Mezarlık Bilgi Sistemi de sürekli faal durumda olacak' diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayram'da otobüs ve tramvay kart ücretsiz olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN