Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Meclis üyeleri kalifiye olmalı"

Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Başkanı Murtaza Kılçık, "Şehrimizin gelişmesini istiyorsak meclis üyesi adayları belli sayıda mühendis, mimar ve plancıdan oluşmalıdır" dedi

Giriş Tarihi: 5.8.2013
Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Başkanı Murtaza Kılçık, 2014 yerel seçimlerde siyasi partilerin özellikle belediye meclisi üyelerini oluşurken en azından belirli sayıda kalifiye vasıflı teknik elemanlara görev vermesi gerektiğini söyledi. Derneğin geleneksel iftar yemeğinde konuşan Murtaza Kılçık, AYAMDER'in 3 yıl önce Adana'daki sektör sorunlarını çözmek amacıyla kurulmuş bir dernek olduğunu söyledi.

BİRLİK OLMALI

Anemon Otel'de gerçekleşen programa AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Vali Yardımcısı Mustafa Yüksel Karadağ, AK Parti İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, müteahhit, mimar ve işadamları ile davetliler katıldı. İftar yemeğinin ardından toplu dua edildi. Daha sonra kürsüye çıkan AYAMDER Başkanı Murtaza Kılçık, "Adanalı bir araya geldiğinde birçok sorunun üstesinden gelebilir" dedi.

PARTİLERE ÇAĞRI

Başkan Murtaza Kılçık 2014 yerel seçimlerde siyasi partilerin özellikle belediye meclis üyelerini oluştururken vasıflı teknik elemanlara belirli sayıda görev vermesini isteyerek, "Beklentimiz seçimlerde meclis üyesi adayları arasında mimar, mühendis, plancı arkadaşların olması. Onların varlığı şehrimizin geleceği için daha güzel olacak. Yaşanan sorunlar daha rahat aşılır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Meclis üyeleri kalifiye olmalı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN