Şehitkamil'den engellilere özel istihdam merkezi

Giriş Tarihi: 5.8.2013
Gaziantep Şehitkamil Belediyesi, engellilerin istihdam edilmeler İçin istihdam merkezi yaptı. Tamamlanarak Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesine devredilen merkezde 10 atölye ile eğitim birimleri yer alıyor. Merkezin yanında kurulan park da engellilerin kullanabileceği şekilde dizayn edildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, beraberindeki Gaziantep Valisi Erdal Ata, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile birlikte merkezi ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

YENİ DÜZENLEME YAPILDI

Dernek Başkanı Hulusi Kalender tarafından karşılanan Şahin, derneği gezerek engelsiz atölyelerde çalışanlarla sohbet etti. Derneğin arsa tahsisi ve fiziki şartlarının iyileştirilmesini noktasında çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, "Çıksorut mahallemizdeki bu alan boşaltılmıştı. Bu alanı nasıl değerlendirebiliriz diye fikir üretmeye çalışıyorduk. Engelliler Derneği Başkanımız ile buraya geldik. Bu fiziki mekanı gördükten sonra, rahatlıkla burada çalışabileceklerini bize beyan edince, biz burada yeni bir düzenlenme yaptık" dedi.

FAALİYETLER DERNEKTEN

Fadıloğlu, "Burada10 atölye var. Bu atölyelerde çalışan engelli kardeşlerimiz var. Amacımız; engellilerin hayatın içerisinde olmasını sağlamak. Bunun yanı sıra aile bütçelerine katkı sağlamak. Burada yalnızca çalışmaları değil, diğer taraftan da engelli kardeşlerimizin eğlenebileceği şekilde parkı da yapıldı" diye konuştu. Merkezde mefruşat kursundan down sendromlu çocukların eğitimine, bilgisayar kursundan poşet imalatına kadar değişik faaliyetlerin gerçekleştirildiğini söyleyen Fadıloğlu, "Faaliyetler Engelliler Derneği tarafından yapılıyor. Bizce destek verdik.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitkamil'den engellilere özel istihdam merkezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN