Nükleer karşıtları yolu trafiğe kapattı

Giriş Tarihi: 7.8.2013

Mersin'in Gülnar ilçesine bağlı Büyükeceli beldesinde yapılması planlanan nükleer santrali istemeyen nükleer karşıtları Mersin-Antalya yolunu trafiğe kapatarak bir süre eylem yaptı

Mersin'in Gülnar ilçesine bağlı Büyükeceli beldesinde yapılması planlanan Akkuyu Nükleer Santrali'ni protesto eden nükleer karşıtları, Mersin-Antalya yolunu trafiğe kapattı. CHP Mersin milletvekilleri Ali Rıza Öztürk, Aytuğ Atıcı ve Vahap Seçer'in de aralarında bulunduğu nükleer karşıtları, Büyükeceli belediye binası önünde toplanıp Antalya yolundan nükleer santral yoluna kadar açtıkları pankartlar eşliginde sloğan atarak yürüdü.

GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Grup, burada Antalya yolunu yaklaşık bir saat trafiğe kapatıp basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağılırken, bazı göstericiler nükleer santral tabelasını boyadı. Jandarma ve polisler ise yolda güvenlik önlemi aldı. Mersin Nükleer Karşıtı Platform Dönem sözcüsü Sabahat Arslan, Hiroşima ve Nagazaki'ye atılan atom bombalarının yıldönümü nedeni ile ölen insanları saygıyla anmak için toplandıklarını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nükleer karşıtları yolu trafiğe kapattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN