Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polislere Gezi ödülü

Gezi olayları sırasında izinsiz gösteri düzenleyen gruplara müdahale ederken yaralanan 37 polise başarı belgesi verildi

Giriş Tarihi: 7.8.2013
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Gezi Parkı olaylarını protesto etmek için izinsiz gösteri düzenleyen gruplara müdahale sırasında yaralanan 37 Çevik Kuvvet polisine başarı belgesi verdi. Eylemler sırasında kardeş kavgası yaratmak isteyenlerin olduğunu ve polisin bunu yapmak isteyenlere izin vermediğini belirten Vali Coş, "Eylemler sırasında polisimiz şehit verdi, gazi verdi ama kamu düzenini, kamu nizamını bozdurmadı, vatandaşın huzur ve güvenini sarsmadı" dedi. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde düzenlenen iftara Vali Hüseyin Avni Coş, Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, müdür yardımcıları, şube müdürleri ile çevik kuvvet polisi katıldı. Vali Coş, yemekten sonra Gezi Parkı eylemleri sırasında göstericiler tarafından atılan taş ve sopalarla yaralanan Çevik Kuvvet polis memuruna belgesi verdi.

TEŞEKKÜR KONUŞMASI

Başarı belgesinin ardından polislere teşekkür konuşması yapan Vali Coş, kanunların korunması ve yasaların uygulanmasında polisin üzerine düşen görevi yerine getirmeyi sürdüreceğini kaydetti. Coş, "Adana polisi, vatandaşın çalışma özgürlüğünü, istirahat özgürlüğünü, seyahat özgürlüğünü engellemeye çalışan az sayıdaki provokatöre hiçbir zaman izin vermeyecektir" diye konuştu.

"KANLARI PAHASINA"
Gerek polisin gerekse jandarmanın kamu düzenini korumak için gece gündüz görevinin başında olduğunu da dikkat çeken Vali Coş, "Vatandaşın huzur ve güvenliğini sağlamak için gerektiğinde canı pahasına azimle şevkle heyecanla yılmadan, görevi en iyi şekilde yerine getirmektedir. Eylemler sırasında yaralanan arkadaşlarımızı kanı pahasına yaptıkları güzel hizmetlerden ötürü başarı belgesiyle takdir ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polislere Gezi ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN