Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayram günü matem olmasın

Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kazım Barışık, bayramda sevdiklerine kavuşmak için yola çıkacak sürücülere uyarıda bulunarak, "Hız ve hatalı sollama yapmayın. Yasa bürünüp, matemi yaşamayalım" dedi

Giriş Tarihi: 8.8.2013
Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kazım Barışık, Ramazan Bayramı tatili öncesi, karayollarında yaşanacak trafik yoğunluğuna dikkat çekerek, sürücüleri araç kullanırken kurallara mutlak uymaları ve aşırı hız yapmamaları konusunda uyardı. Barışık, "Trafik kazaları yüzünden yasa bürünüp matemi yaşamayalım. Lütfen, kurallara uyalım, aşırı hız yapmayalım, trafik canavarı olmayalım" dedi.

BAKIM YAPTIRILMALI

Trafik yoğunluğunun yanı sıra, dikkatsizlik, hoşgörüsüzlük, acelecilik, kurallara uyulmaması, yorgun araç kullanılmasının, kazaların artmasında önemli etken olduğuna dikkat çeken Barışık, "Sürücüler yola çıkmadan önce araçlarının bakımını yaptırsın. Yolculuk esnasında mutlaka emniyet kemerini taksınlar. Ağır ve yağlı yemeklerden uzak dursunlar. Uyuşturucu etkisi yapacak ilaç içmesinler ve uzun yola giden sürücüler mutlaka sık sık mola versinler" dedi.

"EN İYİ SÜRÜCÜ KAZA YAPMAYANDIR"
Bayramlarda meydana gelen trafik kazalarının büyük bölümün hatalı solama nedeniyle gerçekleştiğinin altını çizen Barışık, "Sürücülerimiz, yoğunlaşan bayram trafiğinde her zamankinden daha fazla dikkatli araç kullanmalı, yol yapım ve onarım çalışmalarına dikkat etmeli. Bilinmelidir ki, en iyi sürücü, hız yapan değil, kaza yapmayandır. Tecrübeli sürücü, trafikte sıkışan meslektaşına yol verir, yol gösterir, alkollü ve yorgun araç kullanmaz, kural ihlali yapmaz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayram günü matem olmasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN