Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hatay teşvikte 6. bölgede olmalı

AKİB Başkanı Ali Kavak, Türkiye'nin en önemli kentlerinden biri olan Hatay'ın teşvikte 6. bölgede yer alması gerektiğini belirterek bu konuda herkesin desteğini istedi

Giriş Tarihi: 9.8.2013
Hatay'ın Yatırım Teşvik Kanunu çerçevesinde 6. bölgede olması gerektiğini bildiren AKİB Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kavak, Cumhuriyetimizin 100. yılında, en büyük 10 ekonomiden biri olma, 500 milyar dolar mal ihracatı, 25 bin dolar kişi başına milli gelir elde edebilme, ülkemizin kalkınmışlık düzeyini artırma ve bölgesel gelişmişlik düzeylerindeki dengesizlikleri gidermeyi hedefleyen Yeni Teşvik Sistemi'nin oldukça önemli olduğunu söyledi.

ÇALIŞMALAR BAŞLAMALI
Burada en önemli kazanımın yüksek katma değerli yatırımın her kentte teşvik edilebilecek olması olduğunun altını çizen Kavak; "Böylece dışa bağımlılık azalacak ve bu durum yatırım oranlarını önemli ölçüde artıracak. Bu yüzden 4. bölgede yer alan ve yaş meyve sebze ihracatının yüzde 25'ini tek başına yapan ilimiz Hatay'ın, Ortadoğu'da yaşanan olumsuz gelişmeler sebebiyle Yatırım Teşvik Kanunu çerçevesinde 6. bölgeye kaydırılması yönünde çalışmalar başlatılmalı" dedi.

ERGİN HATAY İÇİN ŞANS

AKİB Başkanı Ali Kavak, Hatay için her zaman bir şans olan Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in bölgeye yaptığı katkı ve hizmetlerin unutulamayacağına dikkati çekti. Hatay'ı yatırım fakirliğinden kurtaran Bakan Ergin'in, her fırsatta bölgesine sahip çıktığını vurgulayan Ali Kavak, "Hatay'a Cumhuriyet tarihinin en önemli yatırımlarının gerçekleşmesine öncülük eden Bakan Ergin, ayrıca kentin büyümesi ve gelişmesine katkı sağlayacak her projeye destek verdi. Ekonomik kalkınma için çaba gösterdi. Her sorunumuza koştu ve yanımızda yer aldı. Kendisine teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay teşvikte 6. bölgede olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN