Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbeler ülkemize büyük zarar verdi

Bakan Ömer Çelik, Adana'ya gelerek Valilikte, AK Parti il binasında ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde bayramlaşma törenlerine katılıp soruları yanıtladı

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Ergenekon davasında mahkemenin verdiği kararla ilgili, "Söyleyebileceğimiz bir şey yok. Süreç halen devam ediyor. Kişilerle ilgili değerlendirme yapmamız doğru olmaz. Bunlar hepsi yargı kararlarıdır. Bundan sonra hep beraber göreceğiz" dedi. Uçakla Adana'ya gelen Bakan Ömer Çelik'in ilk durağı Adana Valiliği oldu. Bakan Çelik burada kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bayramlaştı.

BİRLİĞİMİZE ZARARI OLDU

Habercilerin Ergenekon davasındaki kararlarıyla ilgili sorulara cevap veren Bakan Çelik, "Türkiye Cumhuriyeti maalesef tarihinde darbeler yüzünden acılarla karşı karşıya kalmıştır. Darbeler ülkemize büyük zarar vermiştir. Devlet kendi tarihi içerisinde hukuk devleti olmaktan çok, çeşitli çeteler tarafından paylaşılan vesayetçi bir anlayışla yönetilmiştir. Bu ülkede bundan zarar görmeyen kimse yoktur. Darbe silahlı bürokrasinin kendi ülkesini işgal etmesidir. 1960, 70, 80 ve 28 Şubat teşebbüsü bütün bunların hepsi bu millete yapılmış büyük ihanetlerdir. Ülkemizin birlik ve beraberliğine zarar vermiştir. Ülkemizin başına gelen büyük felaketler darbeler yüzünden olmuştur" diye konuştu.

"EL KOYMAYA HAKKI YOKTUR"
İlk defa Cumhuriyet tarihinde bir hükümetin, AK Parti'nin milletin arzusu istikametinde darbelerle açıktan yüzleşme cesareti gösterdiğini anlatan Bakan Çelik, "Netice itibariyle bugün adı konulmuş pek çok çeteleşmenin üzerine gidildi. Darbe teşebbüsleri hukuka havale edildi. Bizim yürütme ve siyasi irade olarak darbelerle hesaplanılması konusundaki tutumumuz açık ve nettir. Milletin emanetine, kimsenin çeteci oluşumlarla ya da vesayetçi yaklaşımlarla el koymaya hakkı yoktur. Bu milletin hukukunu ve egemenliğini gasp etme girişimidir. Bunlar karşısında AK Parti hükümeti her zaman milli iradeden yana durdu" şeklinde konuştu.

ÇEVİK KUVVETİ ZİYARET ETTİ
Bakan Çelik, Valilik ziyaretinden sonra AK Parti İl Başkanlığına daha sonra Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne giderek bayramlaştı. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde çiçeklerle karşılanan ve toplantı salonunda polislere seslenen Bakan Çelik, "Sizler bu milletin geleceğinin huzuru için çalışıyorsunuz. Yolunuz açık olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeler ülkemize büyük zarar verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN