Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin'i dinozorlar bastı

Toroslar Belediyesi tarafından içi çam kozalağı ile doldurulmuş 3 tonluk dinozor maketi, en işlek caddeye yerleştirildi

Giriş Tarihi: 11.8.2013
Mersin'de Belediyesi'nin 'geri dönüşüm projesi' kapsamında içi çam kozalağı ile doldurulmuş çelik tellerle yapılan dev dinozor maketi, kentin en işlek caddesine konuldu. Daha önce bu yöntemle yaptıkları çeşitli hayvan figürlerini ana cadde ve bulvarlara yerleştirdiklerini ve büyük ilgi gördüğünü söyleyen Belediye Başkanı Hamit Tuna, "Böylece hem hayvan sevgisini aşılıyor, hem de çok ucuz maliyetlerle ilçemizi güzelleştiriyoruz" dedi.

GERİ DÖNÜŞÜM YILI

2013 yılının geri dönüşüm yılı olması nedeniyle bu tür projelere ağırlık veren Toroslar Belediyesi, yeni bir geri dönüşüm projesini daha hayata geçirdi. Daha önce değişik hayvan figürleriyle cadde ve bulvarları süsleyen Toroslar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bu kez çelik tellerle yaklaşık 3 tonluk bir dev dinozor iskeleti yaptı ve içini çam kozalakları ile doldurdu. 10 günlük çalışmanın ardından tamamlanan dinozor Akbelen Bulvarı'nda orta refüje yerleştirildi.

EKOLOJİK DENGE İÇİN
Belediye Başkanı Hamit Tuna, hayata geçirdikleri geri dönüşüm projesiyle ormanda atıl halde bulunan, yangınları tetikleyen çam kozalaklarına işlevsellik kazandırdıklarını söyledi. Ekolojik dengeyi koruma adına doğada çürümesi uzun süren malzemelerin değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Tuna, "Sanayileşen dünyada ekolojik dengeyi bozan insanoğludur. Bu tür malzemeleri değerlendirerek bunlara dikkat çekmek ve bu nüansı yakalamak durumundayız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin'i dinozorlar bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN