Badminton ateşi

Mersin'de açılan yaz spor okullarında en büyük ilgiyi gören branşlar arasında yer alan badmintonda geleceğin yıldız adayları yetişiyor

Giriş Tarihi: 12.8.2013
Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün Yaz Spor Okulu çerçevesinde açtığı badminton kursları büyük ilgi görürken genç yetenekler, milli takıma göz kırpıyor. Açılan 37 branştan biri olan badminton antrenmanları Seyfi Alanya Spor Salonu'nda gerçekleştiriliyor. Antrenör Akile Kuzu ve Diyaüddin Sağır eşliğinde gerçekleşen çalışmalar 1 Eylül'de son bulacak.

LİSANSLI OLACAKLAR

Yaz kurslarının bitimiyle birlikte sporcuları bırakmayacaklarını ifade eden antrenör Kuzu, "Devam etmek isteyen hiçbir sporcumuzu bırakmıyoruz ve kendilerine lisans çıkartıyoruz" diye konuştu. Antrenör olarak asıl amaçlarının sağlıklı birer sporcu yetiştirmek olduğunu belirten Kuzu, "Sonra da milli takımımıza sporcu kazandırarak onları olimpiyatlarda görmek" dedi.

OYUNLARIN ETKİSİ BÜYÜK

Badmintona olan ilginin arttığını belirten antrenör Kuzu, "Akdeniz Oyunları'nın, badminton sporu gibi birçok spor dalının tanınmasına büyük faydası olmuştur. Bu gibi uluslararası spor müsabakaları çocuklarımıza sporu aşılayabilmek adına çok önemlidir. Sporcu sayımız arttı ve oyuna olan ilgi büyüdü" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Badminton ateşi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN