Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'da yine bir ilk: Engelsiz Park

Giriş Tarihi: 13.8.2013

Başkan Azim Öztürk, "Seyhan Belediyesi Engelsiz Park inşaatına 6 Ağustos Salı günü başlandı. Projemiz temel atıldıktan 90 gün sonra hizmete girecek" dedi

Adana'da gerçekleştirdiği ilklerle gündeme gelen Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk yine bir ilki gerçekleştirerek, bölgede bir örneği daha bulunmayan 'Engelsiz Park Projesi'ne başladı. Pınar Mahallesi'nde inşa edilecek olan Engelsiz Park'ın temelinin atıldığını ve yapımının 90 gün içinde tamamlanacağını açıklayan Başkan Azim Öztürk, parkın 10 dönüm alan üzerinde inşa edileceğini belirterek, "Sayın Başbakanımızın hizmet üretirken engelli kardeşlerimize yönelik 'pozitif ayrımcılık' yapılması yönündeki talimatını yerine getiriyoruz" dedi.

CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Başkan Öztürk, projenin detaylarını şöyle açıkladı: Bedensel ve zihinsel engellilerin yararlanacağı standartlarda oyun aletleri, açık hava spor aletleri ile görme engelliler için 'hissedilebilir yüzeye sahip' yürüme yolları bulunacak. Türkiye'de ilk kez uygulanacak olan elektrikli araçlar için şarj istasyonu bulunacak. Çocuk oyun alanları ile oyun aletleri bulunacak. Ahşap kafeterya, seyir terası, şelale, süs havuzları, 3 adet kameyle ve 4 adet pergole yer alacak. Park çevresinde bol miktarda duvar üstü ahşap oturma grupları yerleştirilecek. Parkta ayrıca yürüyüş ve koşu parkurları da bulunacak.

İNŞAAT SÜRESİYLE DE REKOR KIRACAK
Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, göreve ilk seçildiği günden bu yana gerçekleştirilen her projede 'AK Parti Belediyeciliği'nin öncelikli göstergelerinden olan inşa faaliyetini kısa sürede tamamlama özelliğinin bu çalışmada da uygulanacağını belirtti. Başkan Öztürk, "Seyhan Belediyesi Engelsiz Park inşaatına 6 Ağustos Salı günü başlandı. Projemiz temel atıldıktan 90 gün sonra hizmete girecektir. Bu yapım süresi de ayrıca bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz ilk'ler, en'ler ve rekorlara bir yenisinin daha ekleneceği anlamına gelir" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'da yine bir ilk: Engelsiz Park
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN