Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küçük Fehmi yardım bekliyor

Hakkâri'de doğduktan yedi ay sonra beyni su toplamaya başlayan ve kafatası sürekli büyüyen 12 yaşındaki Fehmi Türen kendisine uzanacak yardım elini bekliyor

Giriş Tarihi: 13.8.2013
Hakkari'de doğduktan yedi ay sonra beyni su toplamaya başlayan ve kafatası sürekli büyüyen 12 yaşındaki Fehmi Türen, kendisine uzanacak yardım elini bekliyor. Hakkâri'de koruculuk yaparak geçimini sağlayan 41 yaşındaki Hecer Türen, çocuğunun hastalığına çare bulabilmek için 17 yıldır yaptığı koruculuktan istifa etti. Antalya'nın Kepez ilçesinde 6 çocuğuyla bir gecekonduya yerleşen Hecer Türen, Fehmi'nin tedavisini yaptıramamaktan dert yanıyor.

10 YILDIR ÇARE ARIYOR

Kafatası sürekli büyüyen ve kendini ifade edemeyen Fehmi Türen, çevresine karşı da saldırgan bir tutum izliyor. Evden çıktığı zaman bir daha geri dönmeyen Fehmi Türen'in birkaç kez kaybolduğu belirtildi. Hecer Türen, Orta mental retardasyon (zeka geriliği) teşhisi konulan oğluna 10 yıl boyunca Van ve Ankara'daki hastanelerde şifa aradı. Ayda en az iki kez havale geçiren ve yanında yetişkinin bir kişinin bulunması gereken Fehmi Türen'in zaman zaman kardeşlerine de zarar verdiği ifade edildi.

ANNE DE HASTA

Yüzde 70 özürlü raporu bulunan Fehmi Türen için, Hakkari'de ailesine evde bakım maaşı bağlandı. Yalnız Türen ailesi Antalya'ya taşındığı için maaşları kesildi. Baba Türen, bu maaşı tekrar alabilmek için iki ay önce Antalya Valiliği'ne bir dilekçe ile başvuru yaptı. Anne Siyehan Türen'in de hasta olması nedeniyle baba Hecer Türen, oğlunu bırakıp işe gidemediğini bildirdi. Ailenin geçimini bir lokantada garsonluk yapan 18 yaşındaki Bahar Türen sağlıyor. Altı çocuğuyla bir gecekonduda yaşadığını ve kızının maaşıyla geçindiklerini ifade eden baba Hecer Türen, 17 yıl devletime hizmet ettim. Çocuğumun tedavisi için Antalya'ya yerleşmek zorunda kaldım. Ben burada da çalışmak istiyorum ama Fehmi'yi bırakıp gidemiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçük Fehmi yardım bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN