Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmin yeni adresi Mersin

Mersin Turizm Platformu Başkanı Numan Olcar, kente yapılan yatırımlarla birlikte Mersin'in Türkiye'de hatta dünyada turizm cazibe merkezi haline geleceğini söyledi

Giriş Tarihi: 14.8.2013
Tarihi, doğası, masmavi denizi ve yılın tüm aylarında görülen güneşi ile turizm açısından ülkemizin en önemli kentlerinden biri olan Mersin'in bir türlü sıçrama kaydedemediğinden yakınan Turizm Platformu Başkanı Numan Olcar, "Kentimizde turizmin patlaması için her şey mevcut. Hele son yapılan yatırımlar Mersin'i dünya çapında cazibe merkezi haline getirecek düzeyde. Biz turizmciler olarak bu patlamanın bir an önce yaşanması için gerekenlerinin yapılmasını bekliyoruz" dedi.

DESTİNASYON MERKEZİ

17. Akdeniz Oyunları ile Mersin'in dünya çapında tanındığını da vurgulayan Numan Olcar, "Coğrafi açıdan inanılmaz bir zenginliğe sahip. Örneğin bir kruvaziyer gemisi limana yanaştığı zaman 8 ayrı destinasyon turu çıkarabiliyor. Çevre il ve ülkelere ulaşım çok kolay olduğundan Tarsus, Hatay, Kızkalesi, Kapadokya, Suriye, Ürdün, Lübnan gibi yerlere gitmek çok kolay. Özellikle Çukurova Havalimanı'nın hizmete girmesiyle Mersin tam bir cazibe merkezi olur" diye konuştu.

TURİSTLER RAHAT EDER
Kazanlı-Tarsus Sahil Projesi'nin hayata geçmesiyle birlikte yatak sayısının ve çok yıldızlı tatil köyü sayısının artacağını vurgulayan Numan Olcar şöyle konuştu: Kentimize gelen turist sayısında her yıl artış var. 2007'de 80 bin olan turist sayısı 2012'de 534 bine ulaştı. Bu yıl 600 binden fazla turist bekliyoruz. 324 kilometre sahil uzunluğu olan Mersin'e tatil amacıyla gelen yerli yabancı her turist Akdeniz insanının engin konukseverliği karşısında çok rahat eder.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmin yeni adresi Mersin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN