Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni turizm alanında temizlik kampanyası

Giriş Tarihi: 15.8.2013
Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Yeşilovacık beldesinde bulunan ve Turizm Bakanlığı tarafından turizm alanı ilan edilen Kargı,bölgesi temizlik kampanyasıyla yeniden düzenlendi. Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Silifke Orman İşletme Müdürlüğü, Yeşilovacık Belediye Başkanlığı ve Mavi Kent Tatil Sitesi yöneticileri işbirliğiyle düzenlenen temizlik kampanyası kapsamında Kargı mesire alanı ve sahil yaklaşık 100 kişinin katılımıyla temizlendi.

TURİZM ALANLARI
Özellikle pikniğe gelen vatandaşlar tarafından atılan plastik şişeler, poşetler ve çeşitli yiyecek atıkları toplanıp poşetlendikten sonra belediye çöp araçlarına yüklendi. Silifke Orman İşletme Müdürü Mustafa Arslan, temizlik çalışmalarının ardından yaptığı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Silifke bölgesindeki Yeşilovacık Kemer, Kargı, Narlıkuyu ve Boğsak'ın turizm alanı ilan edildiğini kaydetti.

HEDEF BİLİNÇ
Turizm alanı ilan edilen Yeşilovacık Kargı mesire alanına ve burada bulunan Mavi Kent sitesine yaz sezonu olması dolayısıyla çok sayıda tatilci geldiğini ifade eden Arslan, çevre temizliğine karşı vatandaşları bilinçlendirmek istediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni turizm alanında temizlik kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN