Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağa'nın görüşleri yedi kitaba yansıdı

Sanko Holding'in patronu Abdulkadir Konukoğlu'nun dünya görüşü ve deneyimleri, özellikle iş dünyasına hitap eden 7 kitapta okuyucularla paylaşıldı

Giriş Tarihi: 16.8.2013
Yarım asırdır Gaziantep ekonomisine yön veren ve son yıllarda ülke ekonomisinde söz sahibi olan Sanko Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu'nun görüşleri, yayınlanan 7 ayrı kitapta okuyucuyla buluştu. Özel hayatından mesleki deneyimlerine, aile ilişkilerinden yöneticilik ve liderlik anlayışına kadar Konukoğlu'nun dünyaya bakışı geniş bir yelpazede iş dünyası başta olmak üzere okurlara sunuldu. Sevinç Engin'in "Lider Öyle Olmaz, Böyle Olur", Dr. İlhami Fındıkçı''nın "Aile Şirketleri", Osman Arolat'ın "Tecrübe Konuşuyor", Prof. Dr. Ali Kaya'nın "Kayseri Girişimciliğinin Dinamikleri", Hüseyin Gökçe'nin "Defterimdeki Ünlülerin 200'ü", Cemal A. Kalyoncu'nun "Paranın Efendileri" ve Yrd. Doç. Dr. Süleyman Doğan'ın "Başarıya Yürüyenler" isimli kitapları, Konukoğlu'nun görüşlerini okuyucuyla buluşturuyor.

ÖRNEK AİLE ŞİRKETİ
Konukoğlu, Engin'in, söyleşi yaparak hazırladığı "Lider Öyle Olmaz, Böyle Olur" isimli kitabında, liderlik yeteneğinin doğuştan olduğuna dikkati çekerek, zamanla geliştirileceğine vurgu yapıyor. Davranış Bilimleri Uzmanı Dr. İlhami Fındıkçı'nın, "Aile Şirketlerinde Yönetim ve Kurumsallaşma" isimli kitabının, "Ülkemizden Örnek Aile Şirketleri" bölümünde yer verilen üç şirketten ilkini Sanko oluşturuyor.

"KEŞKE OKUSAYDIM"
Osman Arolat'ın, "Tecrübe Konuşuyor" isimli kitabında Sanko'nun tarihsel süreci, Gaziantep ekonomisi ve iş yaşamına ilişkin bilgiler veren Konukoğlu, bilginin paylaşılarak çoğaltılması gerektiğini kaydediyor ve hayatta en büyük keşkesinin, "okumak" olduğunu söylüyor. Konukoğlu, Erciyes Üniversitesi Kamu Yönetimi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Kaya'nın hazırladığı "Kayseri Girişimciliğinin Dinamikleri" kitabında, 10 işadamı ile birlikte çeşitli konulardaki düşüncelerini açıklıyor. Konukoğlu, Yönetim ve İletişim Danışmanı Hüseyin Gökçe'nin, "Defterimdeki Ünlülerin 200'ü" isimli kitabında da yılmadan çalışmak ve kısmete inanmanın elle tutulur, gözle görülür delili olarak sunuluyor. Gazeteci Cemal A. Kalyoncu'nun kaleme aldığı ve 30 işadamının görüşlerine yer verip, değerlendirme yaptığı "Paranın Efendileri" isimli kitapta, Abdulkadir Konukoğlu için, "Paranın Değiştiremediği Adam" başlığı atılıyor.

'İŞİN HİLESİ DÜRÜSTLÜK'
Yrd. Doç. Dr. Süleyman Doğan'ın 18 sanayici ve işadamının başarı hikayesine yer verdiği "Başarıya Yürüyenler" isimli kitapta, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, babası Sani Konukoğlu'nun slogan haline gelen "İşin Hilesi, Dürüstlüktür" sözü altında değerlendiriliyor. Kitapta, Sanko'nun tarihçesi, Konukoğlu'nun özgeçmişi, deneyimleri ve iş dünyasına mesajlarına da yer veriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağa'nın görüşleri yedi kitaba yansıdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN