Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin Büyükşehir hizmette sınıfta kaldı

AK Parti Mersin İl Başkanı Mekin Merter Salt, Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet değil sadece laf ürettiğini belirterek, müfettişleri ve Cumhuriyet savcılarını göreve çağırdı.

Giriş Tarihi: 18.8.2013
AK Parti Mersin İl Başkanı Metin Merter Salt, partisinin yaptığı hizmet sayısının her geçen gün arttığına dikkat çekerek, "Bugüne kadar hiç gelmeyen hizmetler partimizin 10 yıllık iktidarında kentimize ve ilçelerine getirildi. Mersin halkının yüzü AK Parti iktidarıyla güldü. Şimdiye kadar partimize destek veren hemşehrilerimiz önümüzdeki yerel seçimde de yine partimizi iktidara taşıyacaktır" dedi. Başkan Salt, Büyükşehir Belediyesi'nin kötü yönetildiğini de iddia etti.

MUTLUYUZ GURURLUYUZ

Geçmiş yıllarda hiçbir iktidarın cesaret edemediği bölgesel havalimanı, Tarsus-Kazanlı Projesi, Antalya-Mersin arası duble yol gibi büyük ölçekli hizmetlerin AK Parti döneminde hayata geçirildiğini kaydeden İl Başkanı Salt, "Antalya-Mersin arasındaki tüneller 2-3 ay içinde tamamlanacak. Akdeniz Oyunları nedeniyle bir yıl gibi kısa bir sürede 50 yıldır yapılamayan spor tesisini kentimize kazandırdık. Bundan mutluyuz, gururluyuz" diye konuştu.

İSPATA DAVET EDİYORUM
CHP'li Macit Özcan tarafından yönetilen Büyükşehir Belediyesi'nin Akdeniz Oyunları'nın yapımı sırasında hiçbir katkısı olmadığını öne süren Salt, "Bütün yatırımları merkezi hükümet yapmıştır. Başkan Macit Özcan'ın, 'Oyunlar için 25 kilometre yol yaptık, 70 kilometre ilave asfaltlama yaptık' söylemi gerçeği yansıtmıyor. Ayrıca Büyükşehir'in yaptığı bu işleri ihale ederken yangından mal kaçırırcasına neredeyse hiç kırım yapmadan ihale etmiştir. Kendisini ispata davet ediyorum" dedi.

SINIFTA KALDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin başarısız bir şekilde yönetildiğini ve bu yönetim zihniyetinden kurtulmanın artık zamanının geldiğini vurgulayan Salt, "Türkiye'deki tüm Büyükşehir Belediyesi içerisinden en geri kalmış ve başarısız olan Mersin Büyükşehir Belediyesidir. Bu başarısızlık, beceriksizlik ve istismar yönetim anlayışı ile oluşmuştur. Gerek idari yönetim, gerekse finans yönetimi konusunda belediye sınıfta kalmıştır. Borcu gün geçtikçe artmaktadır" şeklinde konuştu


SUÇ DURUYUSU

AK Parti olarak bu vurgun-talan anlayışına 'dur' diyeceklerinin altını çizen Başkan Mekin Merter Salt şöyle konuştu: Biz yapılan bu yanlışlara asla müsaade etmeyeceğiz. Mersin halkının tek kuruşunun hesabını soracağız. Biz hizmet üreten, halkın çıkarını koruyan, vurguna talana geçit vermeyen bir partiyiz. 2014 yerel seçimlerinde AK Partili adaylar kazanacak ve Mersin gerçek bir yörel yönetim anlayışına kavuşacak. Bu arada Cumhuriyet Savcılarını ve müfettişleri göreve davet ediyorum. Büyükşehir Belediyesi'ndeki tüm yolsuzluklar gün ışığına çıkmalı artık.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin Büyükşehir hizmette sınıfta kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN