Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şırnaklı Hatice ölümü bekliyor

Doğuştan kalbi delik olan ve 3 kez bıçak altına yatan Şırnaklı Hatice Pusat, tedavi edilemediği için daha 19'unda çaresizce ölümü bekliyor

Giriş Tarihi: 19.8.2013
Şırnak'ta kalbi doğuştan delik olduğu için 2 kere anjiyo, 1 kere de ameliyat olan 19 yaşındaki Hatice Pusat, damar tıkanıklığı nedeniyle tekrar ameliyat olamayınca, ölümü beklemeye başladı. Şırnak Devlet Hastanesi'nde yatan ve damarı tıkandığı için ameliyat olamayan Hatice Pusat, sadece tedavi ediliyor. Damarının açılmaması durumunda öleceği belirtilen Pusat'ın ailesi, yetkililerden yardım bekliyor.

DAMARI TIKALI

Baba Muhittin Pusat, "Kızım hasta. 5-6 sefer Ankara'ya götürdük, ameliyat oldu, bir çare bulamadık. Hastalığı devam ediyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz" dedi. Doktorların kendilerine kızlarının tedavi olması gerektiğini söylediklerini kaydeden acılı baba, kızının damarının tıkalı olması nedeniyle ameliyat olamadığını dile getirdi.

"MADDİ GÜCÜM YOK"
Acılı baba Muhittin Pusat, imkanları olmadığı için kızını herhangi bir yere götüremediklerini kaydederek, "Nereye götüreceğimizi bilemiyoruz. Başka yere götürecek ne halimiz ne de gücümüz var. Yetkililerin bize yardım etmesini istiyoruz. Maddi durumum yok. Kızımın ölümünü beklemek içimi acıtıyor" şeklinde konuştu.

Arkadaşları ile oynayamıyor
Hasta Hatice Pusat ise tek isteğinin arkadaşları gibi sağlıklı olmak olduğunu söyledi. Küçükken arkadaşları gibi oynayamadığını ve biraz daha büyüdüğünü ancak yine arkadaşları gibi gezemediğini ifade eden Hatice Pusat, gözyaşları arasında tedavisi için devlet büyüklerinin kendilerine yardımcı olmasını istedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şırnaklı Hatice ölümü bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN