Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dragon Çayı'na sahip çıkılmalı

Giriş Tarihi: 20.8.2013
Mersin'in Anamur ilçesinin doğusundaki Dragon Çayı'na inşaat atıkları ve muz seralarından çıkan molozların atılması çevrecilerin tepkisini çekiyor. TEMA Anamur Temsilcisi Durmuş Deniz, Dragon Çayı'nın denizle buluştuğu bölgeye yerel yönetimin bir an önce sahip çıkması gerektiğini belirterek "Dragon'un hali ne yazık ki içler acısı. Bir tarafta gelişigüzel yapılan barakalar, bir tarafta çaya dökülen inşaat ve muz seralarının atıkları çevreyi katlediyor" dedi.

KİRLENİYOR

Dragon Çayı'na atılan atıkların, kış mevsiminde deniz dalgalarıyla birlikte denize sürüklenerek Akdeniz'in en temiz sahillerini kirlettiğini kaydeden Durmuş Deniz, "Oysa Anamur Belediyesi, Dragon Parkı'nın etrafında çevre düzenlemesi yapsa bu kirlilik ortadan kalkacak. Böylece KKTC'ye daha temiz su gönderebileceğiz. Elimizdeki değerin kıymetini kaybedince mi anlayacağız?" şeklinde konuştu.

DUYARLI OLUN

Bölgeye, caretta caretta deniz kaplumbağaları için yerli ve yabancı turistlerin geldiğini ve Anamur'da caretta turizmi oluştuğunu belirten TEMA Temsilcisi Durmuş Deniz, tesisleri de duyarlı olmaya çağırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dragon Çayı'na sahip çıkılmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN