Çiftçilerin elektrik isyanı yol kapattırdı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde çiftçiler, elektrik kesintilerini protesto etmek ve soruna dikkat çekebilmek için tarihi İpek Yolu'nu ikinci kez trafiğe kapattı

Giriş Tarihi: 22.8.2013
Mardin'de Kızıltepeli çiftçiler ikinci kez yol kesme eylemi yaptı. Elektrik kesintileri ve dalgalanmalar nedeniyle ürünlerini sulayamadıkları ve kurumaya yüz tuttuğu iddiasıyla bir süre önce Sürekli köyü yakınlarında traktörlerle İpek Yolu'nu bir saat trafiğe kapatan çiftçiler, seslerini duyurmak için yeniden eylem yaptı. Çiftçiler, bu kez Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi kavşağında yolu trafiğe kapattı.

TRAKTÖRLER ÇIKMADI

Jandarmanın izin vermemesi üzerine traktörleri kullanmayan yaklaşık bin 500 kişi, bir saat süren eylemde yolu keserek araç gidiş-gelişini engelleyip yetkililerden çözüm bulunmasını istedi. Kızıltepe Kaymakamlığı'na vekâlet eden Derik Kaymakamı Ahmet Demirci, eylemci çiftçilerle görüşerek sorun ve sıkıntılarını dinledi. Demirci, "Elektrik konusunda vali beyle sürekli istişare halindeyiz. Çözüm bulmaya çalışıyoruz" dedi.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR
Vatandaşların hiçbir konuda sıkıntı yaşamasını istemediklerini anlatan Demirci, "Mahsulünüzü zamanında sulamanız gerekiyor. Mardin'de elektrik konusunda iyi çalışmalar yapıldığını biliyorsunuz. Bayrama kadar iyi olan elektrikler ne olduysa bayramdan sonra problem oldu. Bunun için devlet olarak sizden özür diliyoruz. Kriz merkezi kuruldu ve bununla alakalı çalışıyoruz. TEİAŞ, DEDAŞ ve yetkililerle görüşüyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiftçilerin elektrik isyanı yol kapattırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN