Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Niğde Valisi Kılıç: Birlik olmak önemli

Giriş Tarihi: 22.8.2013
Valiler Kararnamesi ile Niğde Valisi olarak görevine başlayan Necmeddin Kılıç, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'ı ziyaret etti. Ziyarette birlik ve beraberliğin, içerisinde bulundukları samimiyetin üretilecek hizmetlerde büyük önemi olduğunu belirten Vali Kılıç, Başkan Akdoğan'dan belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı.

MEZBAHA BAYRAMA

Başkan Akdoğan, "6111 sayılı torba yasadan Türkiye'de başka kurumlara eleman geçişi yapmayan ender belediyelerden bir tanesiyiz. Şu anda bütçemizin içerisindeki personel payımız yüzde yirmi civarında. Diğer yandan çalışmaları devam eden projelerimiz var. Birinci sınıf bir mezbaha yapıyoruz. Çalışmalar kurban bayramından önce bitecek ve halkımızın hizmetine açacağız. Son olarak makine tezgâhları kuruluyor. Bu çalışmamızın maliyetini Niğde Belediyesi'nin öz kaynakları ile karşıladık ve 3,5 milyon liraya bu tesisimizi hemşerilerimize kazandırmış olduk. Diğer yandan belediyemizin önüne iki katlı bir otopark yapacağız, üzerini meydan haline getireceğiz" şeklinde konuştu.

YÜZDE 20 ÇOK İYİ

Niğde Valisi Necmeddin Kılıç da "Çalışan memur ve çalıştırılan işçi sayısı tablosundan Bakanlığımız çok memnun olur. Bakanımızla bazı belediyelere refakat ettik. Belediye başkanları bir brifing hazırlamışlardı. Brifingi sunarlarken hizmetlerin şirketlerin elinde alınıp kaynakların daha iyi kullanılmasına Bakanımızın mutlu olduğunu gördüm. Çalıştırılan personel sayısı belediye bütçesinin yüzde 40'ını geçmiyorsa belediye iyi yönetiliyor demektir. Personel noktasında yüzde yirmi çok iyi bir rakam. Toplam bütçenin yüzde yirmisi personele gidiyorsa Ankara gözüyle baktığınız zaman çok memnun olunacak bir şey" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Niğde Valisi Kılıç: Birlik olmak önemli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN