Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arılar 14 Şubat mesaisine başladı

Giriş Tarihi: 23.8.2013
GEVAŞ Bal Üreticiler Birliği, fark ve farkındalık yaratmak amacıyla tasarladığı kalpli peteklerde ürettiği organik balı, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde açık arttırma ile satışa sunacak. Gevaş Bal Üreticileri Birliği, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın destekleriyle, Artos Dağı eteğinde kurduğu 'Organik Arıcılık Demonstrasyon Merkezi'nde' arıcılara yönelik birçok faaliyet gerçekleştiriyor.

TAMAMEN ORGANİK BAL

Bitki florası açısından oldukça zengin olan Artos Dağı eteklerine kurulan merkezde hazırlanan 20 kalp tasarımlı petekte, arılar 14 Şubat Sevgililer Günü'ne kadar sevgililere özel, tamamen organik bal üretecekler. Üretilen ballar açık arttırma ile satışa sunulup hem Gevaş organik balının adı duyurulacak hem de elde edilen gelirle Gevaş Bal Üreticiler Birliği'nin projelerini geliştirmesinde katkı sağlayacak.

SERTİFİKALI ÜRETİM

Gevaş Bal Üreticileri Birliği Başkanı Fırat Çemberlitaş, kentte faaliyet gösteren bütün arıcıların yeni kurulan Organik Arıcılık Demonstrasyon Merkezi'ne gelip uygulamalı eğitimlere katılabileceğini, bu merkezde her şeyin tamamen organik olduğunu ve organik arıcılığı geliştirmeyi amaçladıklarını anlattı. Fırat Çemberlitaş, bu yıl Gevaşlı 40 üreticinin organik arıcılık sertifikası aldığını ifade etti. Bu yıl Avrupa Birliği (AB) standartlarına göre organik bal üretim sertifikası alacaklarını kaydeden Çemberlitaş, "Değişik bir hediye olsun diye kalp ve halka tasarımlarda petekler hazırladık. Arılarımız da 14 Şubat Sevgililer Günü'ne kadar bu özel kalp tasarımlı peteklerin içini organik bal ile dolduracak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arılar 14 Şubat mesaisine başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN