Müdür Gürkan: Bir ayda 3 hırsızlık

Adana İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, polislerin halkın huzur ve güvenini sağlamak için 24 saat görev yaptığını söyledi

Giriş Tarihi: 25.8.2013
Adana İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, bazı basın organlarında çıkan "Sarıçam Gültepe Mahallesi 616 Sokak'ta bir haftada 13 hırsızlık yaşandı" şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Gürkan, polise Ağustos ayı başından bu yana 3 hırsızlık olayının bildirildiğini, bunlardan birinin zanlısının da yakalandığını söyledi.

TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ
Gültepe Mahallesi'nde ayda ortalama 3 hırsızlık yaşandığını ve yılbaşından bu yana polise bildirilmiş 22 olay bulunduğunu kaydeden Gürkan, "Basında çıkan haberler, resmi kayıtlarla uyuşmuyor. Ancak vatandaş evine hırsız girdiği halde bize telefon etmiyorsa, bizim haberimizin olması mümkün değil" dedi. Ahmet Zeki Gürkan yine de bölgede görev yapması için özel polis ekibi görevlendirildiğini söyledi. Gürkan öte yandan, hırsızlığı önleme ve suçluların yakalanmasına yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ve Adana İl Emniyet Müdürlüğü olarak yakaladıkları başarı oranıyla Türkiye birincisi olduklarını kaydetti.

AYDINLATMA ORANI KATLADI
Gürkan şöyle konuştu: "Hırsızlık Büro Amirliğimizde çalışan ve bu alanda profesyonel olan 78 personelimizin yanı sıra karakollar ve resmi asayiş ekiplerindeki yaklaşık bin 700 polisimiz, hırsızlıkla mücadele ediyor. Evden hırsızlık oranlarında aydınlatma oranı 2008'de yüzde 8 iken, 2012'de yüzde 25'e çıktı. Bu oran işyerinden hırsızlıklarda yüzde 27'den yüzde 51'e, oto hırsızlığında yüzde 16'dan yüzde 45'e çıktı. Üstelik bu başarılı sonuçları, 2008'den bu yana Adana genelinde sorumluluk sahamız 3 katına, sorumlu olduğumuz nüfus 2 katına çıktığı halde aldık. Bu başarıyı da halkla işbirliği yaparak ve planlı çalışarak yakaladık."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müdür Gürkan: Bir ayda 3 hırsızlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN