Ahlat'ta şenlik zamanı

Giriş Tarihi: 26.8.2013
Bitlis'in Ahlat ilçesinde bu yıl 23'üncüsü düzenlenen Uluslararası Avrasya-Ahlat Kültür Buluşması Şenlikleri, Atatürk anıtına çelenk konulması ve protokol üyelerinin de katıldığı kortejin Hükümet Konağı önünden Selçuklu Çarşısı'na kadar yürümesiyle başladı. Kortej, halk oyunları ekibinin gösterileriyle karşılandı.

EĞLENCE İPTAL EDİLDİ

Malatya Belediyesi'nin mehteran takımı da katılanlara gösteri yaptı. Eğlence programlarının Mısır ve Suriye'deki olaylar nedeniyle iptal edildiği şenliklerde olaylardaki vahşet konuşmalara da yansıdı. Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban açış konuşmasında Türkiye'nin bölgede önemli bir güç olduğunu, barışa da en büyük katkıyı sağlayacağını söyledi. Bitlis Vali Yardımcısı Akif Pektaş ise Rabia selamı vererek başladığı konuşmasında şunları söyledi: "Elbette ki bir olmak, iri olmak, diri olmak birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirme adına bu tür etkinliklere yer verilmesi çok çok önemlidir. Bu noktada emeği geçen her kese teşekkürlerimizi sunuyorum."

YARIŞMALAR DÜZENLENDİ
Konuşmaların ardından Ahlat Ziraat Odası tarafından Kültür Irkı Buzağı Yarışması düzenlendi. Sahipleri tarafından süslenen 20 buzağı podyuma çıktı. Birinci olan buzağının sahibine Cumhuriyet altını hediye edildi. Etkinlikler fotoğraf sergisi açılışı, cirit yarışmaları ve yelken yarışmaları ile devam etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahlat'ta şenlik zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN