Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahalleliden PTT'ye isyan

Adana'da yaklaşık 10 mahallenin yararlandığı Hadırlı'daki PTT şubesi sadece iki gün açık

Giriş Tarihi: 26.8.2013
Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Hadırlı Mahallesi'nde bulunan PTT şubesinin haftada sadece iki gün açık kalacak olmasına yöre halkından büyük tepki var. PTT şubesinden Hadırlı, Mürseloğlu, Salmanbeyli, Kayışlı, Dervişler, Camultcu, Kocayusuflu, Koyunar, Yalmalı ve Mıdık mahallerinde yaşayan 40 bin kişinin yaralandığını belirten Muhtar Turgay Anlı, "Adana şehir merkezi 10 kilometre uzaklıkta. En küçük bir iş için bu kadar yolu gitmek zorunda kalacağız" dedi.

BÜTÜN İŞLEMLER YAPILIYOR

PTT'nin daha önce haftanın 5 günü çalıştığını ve 10 mahallede yaşayanların tüm işlerini burada yaptırdığını söyleyen Hadırlı Mahallesi Muhtarı Turgay Anlı, "Maaşımızdan tutun tüm havale işlemlerimize, kredi kartı borçlarımıza, elektrik su faturalarımıza varıncaya kadar onlarca işlemi PTT'de yaptırıyoruz. Bölgemizde bir banka şubesi ya da ödeme noktası yok. Sabah işlem yaptırmak için geldiğimizde 'Cuma günü kapalıyız' yazısını gördük şok olduk" diye konuştu.

VALİDEN DESTEK istedi

PTT Bölge Müdürlüğü yetkililerinin, yeni uygulamanın genel müdürlük tasarrufunda olan bir karar olduğunu söylediğini belirten Muhtar Anlı, "Eğer bu şube haftanın 5 günü hizmet vermezse 40 bin insan mağdur olacaktır. PTT yetkilileri bu durumu göz önüne almalı. Biz PTT şubesinin bulunduğu binadan kira bile almıyoruz. Lütfen karar gözden geçirilsin. Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş'tan bu sorunumuza bir çözüm bulmasını bekliyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahalleliden PTT'ye isyan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN