Vali Coş'un ilgisi hayata bağladı

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, ameliyat olmasını sağladığı yürüme engelli 11 yaşındaki Makbule Gamze Canbolat'a bu kez tablet bilgisayar hediye etti

Giriş Tarihi: 26.8.2013
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, evini ziyaret edip, doğumda beyin kanaması geçirdiği için yürüyemeyen 11 yaşındaki Makbule Gamze Canbolat'ın ameliyatını yaptırdıktan sonra da yalnız bırakmıyor. Babasının henüz 3 yaşındayken terk ettiği, annesi İlkay Kiver'le yaşayan küçük kızı ameliyatın ardından ziyaret den Vali Coş, tablet bilgisayar hediye etti ve yürümüye başladığında köpek alma sözü verdi.

TEK İSTEĞİMİZ SAĞLIĞI

Vali Coş ziyarette "Yürümeye başladığında, köpekle beraber parkta gezelim" dedi. Makbule'nin gerek sağlık, gerekse moral ve motivasyonunun çok iyi durumda olması için her türlü imkânın kullanılacağını belirten Vali Coş, "Kızımızın sağlığına kavuşması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız. Tek isteğimiz var, onun sağlığına kavuşması. Bu en büyük mutluluğumuz olacaktır" diye konuştu.

GAMZE'YE BABA ŞEFKATİ
Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi devam eden Gamze ise "Vali amca çok iyi bir insan. Hayatımda hiç kimseden bu kadar sıcak ilgi görmedim. Baba şefkatinden daha fazlasını verdi. Sürekli tedavimi takip edip, kontrol ediyor. Yaşama sevincimi arttırdı. Ona çok teşekkür ediyor ve onu çok seviyorum" dedi. Bacaklarından ameliyat olan Makbule Gamze Canbolat'ın, fizik tedaviye alınarak yürüme yeteneğini kazanması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Coş'un ilgisi hayata bağladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN