'Bu yaz camideyim' diyenler kazandı

Giriş Tarihi: 27.8.2013

Genç MÜSİAD Mersin Şubesi ve Yenişehir Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen 'Bu yaz camideyim' projesi kapsamında 123 öğrenci Kuran okumayı öğrendi

Genç Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (Genç MÜSİ- AD) Mersin Şubesi tarafından çocukların yazın hoşça vakit geçirip, zamanlarını iyi değerlendirmeli için Yenişehir Müftülüğü ile ortaklaşa başlatılan 'Bu Yaz Camideyim' projesiyle 123 öğrenci Kuran-ı Kerim okumayı öğrendi. Başarılı öğrencileri ödüllendirmek üzere Yenişehir İlçe Müftülüğünde etkinlik düzenlendi.

BİR ÖMÜR BOYU SÜRSÜN
Ödül töreninde konuşan Genç MÜSİ- AD Mersin Şube Başkanı Yusuf Yılmaz, "Kuran'ı öğrenmeye talip olan kardeşlerimizi Kuran hizmetkarı olan hocalarımızla, buluşturduk. Kuran taliplisi talebeleri, kardeşlerimizi ve ailelerini tebrik ediyor, Kuran ile beraberliklerinin bir ömür boyu devam etmesini diliyoruz" diye konuştu. AK Parti Mersin Milletvekili Nebi Bozkurt ise Kuran-ı Kerim'i genç beyinlere aşılamanın çok önemli olduğunu belirterek, "Çocukların ihtiyaç duyacakları dini bilgileri doğru adresten, doğru zamanda almaları çok sevindirici. Vatanına, milletine ailesine faydalı bireylerin yetiştiğini görebilmek bizleri onurlandırıyor. Bu doğrultuda çocuklarının dini bilgilerinin gelişmesi adına, yazın bu sıcak günlerinde yaylalara, yazlıklara gitmek yerine çocuklarını camiye gönderen ailelere teşekkür ediyorum" dedi.

SKEÇ SAHNELEDİLER

Konuşmaların ardından öğrenciler ilahiler okudu ve 'Temizliğin imandan geldiğini' anlatan bir skeç gösterisi sundular. Öte yandan kursu başarıyla tamamlayan öğrenciler, bisiklet, tablet bilgisayar, Kuranı Kerim, ayakkabı gibi çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu yaz camideyim' diyenler kazandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN