Emniyet birimleri yenileniyor

İl Emniyet Müdürü , emniyet birimlerinde yürütülen yenileme çalışmalarına ilişkin, 'Yapılan yenileme çalışmaları ile hem vatandaşımız daha iyi hizmet alacak hem de hizmet veren personellerimiz daha iyi hizmet sunabilecek' dedi.

Giriş Tarihi: 27.8.2013 10:58
İl Emniyet Müdürü Aydın, 'teki emniyet birimlerinde yürütülen çalışmalarla ilgili, 'Emniyet Müdürlüğü binalarımızın A ve B bloklarda geniş bir tadilat ve onarım çalışması başlattık. Binalarımızın özellikle boyası eskimişti. Ayrıca binalarımızın ses ve ısı yalıtımı ile ilgili sorunlar vardı. Buna bağlı olarak çatıdan başlayarak, çatıda düzenleme yaptık. Ayrıca binamızın ses ve ısı yalıtımını gerçekleştiriyoruz. Yine dış cephede kullanılan renkleri Valilik binamız ile uyumlu hale getirmeyi planlıyoruz. Bunların dışında asansörlerimiz eskimişti, sık sık arıza veriyordu. Asansörlerimizin tamamını yeniliyoruz' şeklinde konuştu.

Engelli vatandaşların emniyet birimlerinde daha rahat hareket edebilmeleri için bazı değişiklikler ve yenilikler yaptıklarını söyleyen , 'Engelli vatandaşlarımızın binamızı kullanırken karşılaştığı bazı engeller vardı. Bununla ilgili olarak özellikle A blok girişine engelli vatandaşlarımızın kullanabileceği asansör ihalesini gerçekleştirdik. Binamızı kullanan tüm engelli vatandaşlarımızın daha rahat hareket edeceği, özellikle üst katlara çıkıştaki asansör sorunlarını kökünden hallediyoruz. Bunun dışında yine engellilerimizin sosyal ve temel ihtiyaçları ile ilgili bütün düzenlemeleri yaptık. Gerekli ödenekleri temin ettik ve ihaleye çıkıyoruz. Engelli vatandaşlarımız, iki binamızda da her türlü ihtiyaçlarını zorlanmadan karşılama imkanına kavuşmuş olacaklar' diye konuştu.

Çalışmaların sadece Gaziantep Emniyet Müdürlüğü binasında değil, Gaziantep'teki tüm emniyet birimlerinde yürütüldüğünü aktaran Ömer Aydın, konuya ilişkin şunları söyledi:
'Polis merkezlerimizde de ciddi bir boya badana ve yenileme çalışmaları başlattık. 25 Aralık Polis Merkezimizi ve Güven Polis Merkezimizin dış cephe ve iç boyalarını yeniliyoruz. Gerekli tadilatlarını yapıyoruz. Ayrıca Toprak ve Su Mahsulleri Ofisi binası olarak kullanılan İl Özel İdaresi'ne ait olan binanın kiralama işlemini gerçekleştirdik. Yine İl Özel İdaresi'nin sağladığı kaynak ile oranın restorasyonunu gerçekleştirdik. Oraya da Toplum Destekli Polislik birimini ve Olay Yeri İnceleme Laboratuarımızın daha gelişmiş halini yeni baştan kuruyoruz. Dolayısı ile çevre illere hizmet verecek olan Olay Yeri İnceleme Laboratuarı'nın ilimizde başlatmış olacağız. Buna bağlı olarak tüm birimlerimizde boya yenileme çalışmalarımız, renkler üzerinde binaların dış cephe görüntüleri üzerindeki gerekli tadilatları ve iç mekanda da yine ıslak zeminlerde ve kullanılan diğer tüm alanlarda yenileme, tadilat ve boyama çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Sanıyorum birkaç ay içerisinde tüm bu çalışmalar tamamlanmış olacak.'

Emniyet birimlerinde çalışan personellerin daha güvenli ve rahat hizmet verebilmeleri için kurşungeçirmez klimalı kuleler yaptıklarını dile getiren Aydın, 'Emniyet binaları dışarıdan bakıldığında görsel olarak vatandaşların beğeneceği bir şekle bürünecek. Çalışmalarımızda mimarlarımız ile birlikte hareket ediyoruz. Onların görüş ve önerileri doğrultusunda tüm bu çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımız binalarımızda dolaşırken, hizmetlerden faydalanırken çok daha rahat hareket edecekler. Ayrıca görev yapan personelimiz de bulundukları ortamlarda, daha steril ve güvenli ortamlarda hizmet üretecekleri için onların da verdikleri hizmetin kalitesinin artacağını düşünüyorum' ifadelerini kullandı.
Gaziantep İl Emniyet Müdürü Aydın, çalışmaların hızla devam ettiğini, yürütülen çalışmaların birkaç ay içerisinde bitirilerek daha kaliteli hizmet vereceklerini ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyet birimleri yenileniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN