Süleyman Şah Çadır kentte marketler hizmete girdi

'nın Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde Suriyeli mülteciler için kurulan 6 market hizmete açıldı.

Giriş Tarihi: 27.8.2013 11:18 Güncelleme Tarihi: 27.8.2013 11:59
Marketlerin açılışına; Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, AK Parti il encümeni Hasan Takuş, çadır kent müdürü Halil Tekyıldız, müdür yardımcıları Mehmet Asutay, Bekir Engül, Hasan Öztürk, Hüseyin Ortaç ve Suriyeli mülteciler katıldı.

Daha önceki dönemlerde yemek firmaları tarafından yemekleri karşılanan mülteciler, bundan sonra kimlikleriyle kendi alışverişlerini yapacak. Marketlerin açılması ile ilgili olarak açılışta bir açıklama yapan Kaymakam Fırat, 'Süleyman Şah çadır kentimiz Türkiye'mizin en büyük çadır kentlerinden biridir. Burada büyük bir dönüşüm yaşanıyor. Daha önce normalde üç öğün sıcak yemek dağıtıyorduk, şimdi market sistemine geçiyoruz. Artık Suriyeli kardeşlerimiz kendileri alışverişlerini yapacaklar, kendi yemeklerini kendileri yapacaklar. Biz kardeş millet olsak da, iki farklı kültür ve yemeklerimiz farklı, damak tatlarımız farklıdır. Bu sistemin daha yararlı olacağı kanaatindeyiz. Bir haftadır denemelerimizi yapıyoruz son derece de uyumlu geçti. Artık bugünden itibaren de resmi olarak geçiyoruz. Hayırlı uğurlu olsun' dedi.

Kaymakam Fırat ve beraberindekiler, marketleri gezip burada alışveriş yapan Suriyeli bayanlarla sohbet ederek, market konusunda görüşlerini dinledi. Suriyeliler ise, markete geçilmesinden dolayı Türk hükümetine teşekkür ederek, hizmetlerden dolayı müteşekkir olduklarını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süleyman Şah Çadır kentte marketler hizmete girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN