Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Bu yolda yürümek kaderimiz olmasın"

Giriş Tarihi: 30.8.2013
Şanlıurfa merkeze bağlı Bayraklı köyünün yol ve köprü çilesi yüzünden 90 öğrenci her gün 600 metrelik mesafeyi çamur deryasında kat etmek zorunda kalıyor. Bayraklı köy sakinleri yol ve köprüleri olmadığı için kış aylarında taşıma yöntemiyle okula giden 90 öğrencinin yaklaşık 600 metre mesafelik yolu yağmur, çamur içersinde yürümek zorunda kalmasından şikayetçi.

"SONUÇ ALAMADIK"
Köprü ve yol yapılması için verilen dilekçiler İl Özel İdaresi ile DSİ arasında gidip geliyor. İki kurum da sorumluluğun kendilerine ait olmadığını belirtirken, arada kalan köylü çaresiz. Köy sakinlerinden Mustafa Taşkın "10 yıldır ilgili makamlara ve milletvekillerine yol ve ulaşım ile ilgili dilekçilerle müracaat ettik ama herhangi bir cevap almadık" dedi.

ÖĞRENCİLER PERİŞAN
İki kurum arasında gidip geldiklerini anlatan Taşkın, "Köyde 90 öğrenci var. Kışın servisler yaklaşık 600 metre mesafeden öğrencileri alıyor. Küçük çocuklarımız yağmurlu, çamurlu yolda perişan oluyor. Çocuklar çoğu zaman okula geç kalıyor. Sayın valimizden rica ediyoruz, köprü ve yolumuzu bir an önce yapsınlar" şeklinde konuştu. Mehmet YILDIRIM/ŞANLIURFA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Bu yolda yürümek kaderimiz olmasın"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN