Başarının adresi Adana Koleji

Ahmet Küstü'nün 53 yıl önce kurduğu, Adana Koleji mezunları iş hayatında başarıyı yakalıyor

Giriş Tarihi: 31.8.2013
Başarı ve disiplin denince akla gelen ilk eğitim kurumlarından biri olan, Ahmet Küstü tarafından 1960 yılında kurulan Adana Koleji, mezunlarının iş hayatı ve sosyal alanlardaki başarısıyla kalitesini kanıtlıyor. Sahip olduğu köklü tarihi ile elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Adana Koleji, yeni eğitim ve öğretim yılında da iddialı. Öğrencilerine en iyi eğitimi vermek için çalışan Adana Koleji, çağın gerektirdiği gibi binalarını ve sınıflarını yeni eğitim ve öğretim yılına özenle hazırladı.

KAPLAMA YAPILIYOR

Okulun kapısından girenleri hummalı bir çalışma ortamı karşılıyor. Okulda, yeni öğretim yılına hazırlık yapılıyor. Üç binadan oluşan Adana Koleji'nin iç donanımı tamamlandı. Şimdi de binalarda çağın en ileri tasarımı olan siding kaplamayla dış giydirme yapılarak okulun çehresi güzelleştiriliyor. Adana Koleji'nde anaokulu ayrı binada, ilkokul, ortaokul aynı binada yer alıyor. Anadolu lisesi, fen lisesi de okulun girişindeki başka bir binada yer alıyor. Adana'nın ilk özel fen lisesi de Adana Koleji bünyesinde eğitim hayatına devam ediyor.

AKILLI SINIFLAR

Adana Koleji gelişen teknolojiye, çağın yeni eğitim programlarına duyarlı bir yapıya sahip. Sınıfların tümü elektronik etkileşimli tahtayla donanmış ve pırıl pırıl. Sınav sistemlerine ilişkin son değişikliklerde laboratuvarların önemi dikkate alınmış ve öğretmenlere her türlü araç ve gereç sağlanmış. Genel Müdür Leyla Göksel, "Kuruluşumuzda saptanan hedefler doğrultusunda ilkeleri belirlerken, deneyimli öğretmenlerden yararlanma benimsenmiş. Bunu bugün de bayrağı taşıyan bizler ilkelerden ödün vermeden sevgi ve saygıya dayalı bir disiplin içinde eğitim ve öğretimde sürdürüyoruz" şeklinde konuştu.

KAZANMAK BİZDE GELENEKSEL
Adana'ya, özel öğretim kurumları içinde ÖSS'de ilk Türkiye birinciliğini dil alanında Adana Koleji'nin getirdiğini belirten Göksel, "Dil bölümünü seçen öğrenci sayısında her yıl azalma oluyor. Ama önümüzdeki öğretim yılında 10'uncu sınıflara dil ve sözel bölümleri de açacağız" diye konuştu. Göksel, Adana Koleji'nin geleneksel ÖSS ve SBS başarısı hakkında da ayrıntılı bilgi verdi. Okulun sosyal faaliyetlerinden de bahseden Leyla Göksel, "Okulumuzun dört orkestrası ve dans grupları var. Resimde Dünya birincilikleri, Türkiye dereceleri; münazara ekipleri her yıl Türkiye şampiyonalarına abone" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarının adresi Adana Koleji
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN