Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fuar merkezi yeni yıla yetişecek

Giriş Tarihi: 31.8.2013
Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) destekleri kapsamında yaptırdığı Fuar ve Kongre Merkezi'nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. ATSO Başkanı Mustafa Uslu, merkezin inşaatının yıl sonuna kadar tamamlanacağını ve kent ekonomisine hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

ÜSTÜ KAPANMAK ÜZERE
ATSO Başkanı Uslu şöyle konuştu: "Uluslararası ticaretin çok hızlı bir şekilde geliştiği günümüzde, fuarların önemi de vazgeçilmez bir şekilde artmaktadır. İpekyolu Kalkınma Ajansı'nın (İKA) projesi kapsamında fuar alanımızın yapımına başladık. Binamızın açılışıyla birlikte fuar alanımızın da temelini atmıştık. Şu anda müteahhidimiz çalışmalara devam ediyor. Kolon aralarına perdeleme çalışmaları yapılıyor. Üstü kapanmak üzere. Prefabrik çalışmaları bitti. Müteahhitten aldığımız bilgiye göre üstü kapanacak ve zemini yapılacak. Hızlı bir şekilde çalışmalar devam ediyor."

İLK FUAR BAHARDA
Fuar ve Kongre Merkeziyle ilgili teknik bilgiler veren Uslu, "Arazimiz 24 bin metrekare. Kapalı alan şu anda 6 bin metrekare. Ama 24 bin metrekare üzerine kuruluacak fuar alanının, 15-20 yıl sonra Adıyaman'ın ihtiyaçlarını karşılamadığı zaman genişleme imkanı da var. Sonuç olarak 2013 yılının sonunda Allah'ın izniyle bitirmiş olacağız. Baharla birlikte çevre düzenini yapacağız. İnşallah ilkbaharda ilk fuarımızı gerçekleştirebiliriz. Çok önemli bir sıkıntı yok. Yüzde 25'ini oda olarak destek veriyoruz" dedi. Metin HARIKÇI/ADIYAMAN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fuar merkezi yeni yıla yetişecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN