Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okul öncesi muayene şart

Ders zilinin çalmasına sayılı günler kalan uzmanlar sordu: Çocuğunuzun gözleri okula hazır mı?

Giriş Tarihi: 31.8.2013
Yaklaşık 2 milyon öğrenci bu yıl okullu olmaya hazırlanırken, uzmanlar velilere sordu, 'Çocuğunuzun gözleri de okula hazır mı? Türkiye'de her üç çocuktan birinde uzak veya yakını görme sorunu olduğunu belirten uzmanlar, bu durumun çocukların derslerdeki başarısını da gözle görünür oranda düşürdüğünü açıkladı.

İLGİSİ AZALIR
Sağlıklı bireylerin yetişmesi için eğitimöğretim hayatına başlayacak miniklerden Milli Eğitim Bakanlığı'nın mutlaka göz kontrol belgesi istemesi gerektiğinin altını çizen Çukurova Optik sahibi Ayhan Hanta, "Gözlerinde problem olan bir çocuğun derslere olan ilgisi de o oranda azalır. 7 yaşına kadar göz kontrolü yapılmazsa çocuklarda görüş bozukluklarının düzeltilmesi zorlaşmaktadır" dedi.

ADRES ÇOK ÖNEMLİ

Gözlüğü sevmeyen bir toplum olduğumuzun altını çizen Hanta, "Gözlüğü sevmiyoruz ama camını sevmeliyiz" dedi. Sektörün hızla geliştiğini belirten Hanta, Türkiye'de 6 bin civarında optik mağazasının bulunduğunu söyleyerek, "İlaçlar nasıl eczanelerden alınıyorsa, göz doktorunuzun çocuğunuz için yazdığı reçeteler mutlaka optik mağazalarından alınmalı" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okul öncesi muayene şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN