İllerin turizm sorunu tartışıldı

Giriş Tarihi: 1.9.2013
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı başkanlığında düzenlenen İl Müdürleri İstişare Toplantısı, 20 ilin kültür ve turizm müdürünün katılımıyla Bitlis'te yapıldı. Toplantının açış konuşmasını yapan Bakan Yardımcısı Arıcı, bölgedeki turizm alt yapısının değerlendirilmesi ve yapılacak yatırımların konuşulması için düzenlenen toplantıda, turizm sorunlarının masaya yatırılacağını söyledi.

50 MİLYON TURİST

Bakan Yardımcısı Arıcı "Bitlis'te den büyük kalkınma verilerinden biride turizm sıçramasıdır. 10 yıl önce ile kıyaslandığında büyük bir ekonomik gelişme var. Türkiye rekabet yükselmesinde en önemi ülkelerden biri. Bu ekonomik kalkınmanın yanında Türkiye'mizin kültürel zenginliğinin olması ve hükümetin yaptığı büyük çalışmalar yapılınca Türkiye'yi 6'ncı sıraya taşıdı. Hedefimiz 2023'te 50 milyon turist ağırlamak" dedi.

20 İLDEN KATILIM

Arıcı, toplantıda hazırlanacak eylem planını Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'e sunacaklarını belirtti. Kültür Bakanlığı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Mahmut Evkuran da konuşma yaptı. Toplantıya, Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kars, Mardin, Mersin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van illerinin kültür ve turizm müdürleri katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İllerin turizm sorunu tartışıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN