Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyaları aydınlandı

Kenar mahallelerde yaşayan gençlerin dünyası, 'Yüzüyorum Engelleri Aşıyorum' projesi ile aydınlandı. 50 kişi havuzla tanıştı

Giriş Tarihi: 2.9.2013
Adana Valiliği ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü'nün birlikte koordine ettiği, finans desteği ise Devlet Planlama Teşkilatı tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında sağlanan 'Yüzüyorum Engelleri Aşıyorum' projesinde şu ana kadar havuz yüzü görmeyen gençler Adana Yüzme Atlama Su Sporları Derneği'nde (AYAS) geleceğin yıldızı olmak için yüzme eğitimi alıyor.

KIZLAR ÇOK YETENEKLİ

Valiliğin çağrısı üzerine okul müdürlerinin kenar semtlerde bulunan eğitim yuvalarından belirlediği 35 kız olmak üzere toplam 50 öğrenci haftada iki gün ikişer saat AYAS yüzme havuzunda beş uzman antrenör gözetiminde suya inerek branşı temel bilgilerle öğrenirken, ilk kez mayo giyip havuzla buluşan gençlerin yaşadığı heyecan ve mutluluk yüzlerinden okundu.

SADECE SPOR DEĞİL

AYAS Kulüp Başkanı Akın Vural, Proje Koordinatörü İrfan Can ve antrenörler Ali Yazar, Emrah Akar, Merve Kapakçı, Ufuk Tuştaş ve Faruk Morkal gençlerle yakından ilgilenerek onları Türk sporuna kazandırmayı hedefliyor. Sporun yanında çocukların sosyal yönlerinin gelişmesine de yardımcı olan AYAS, yıldız adaylarını tiyatro ve sinemaya da götürerek, dünyalarına ışık oluyor.

KASIM AYINDA BİTECEK
Projenin Kasım 2013'te son bulacağını ifade eden Koordinatör İrfan Can, "Proje engellilerin ve dezavantajlı kesimde yaşayan çocukların spor yolu ile sosyalleşmeleri ve toplumsal barışa katkı sağlamayı hedeflemektedir. 0-18 yaş aralığındaki 50 çocuğumuzdan yüzde 10'u bedensel engelli olan gençlerimiz. AYAS Derneği olarak böylesine anlamlı bir projede yer almak bizleri gururlandırıyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyaları aydınlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN