Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ÇÜ Tıp Fakültesi'nde Kliniğe Merhaba günü

3 yıl teorik eğitim alan öğrenciler, düzenlenen etkinlikle pratiğe geçti

Giriş Tarihi: 5.9.2013
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından 4. dönem öğrencilerine yönelik 'Kliniğe Merhaba' etkinliği düzenlendi. Etkinlikte öğretim üyeleri öğrencilere steteskop vererek "Kliniğe hoş geldin" dedi. Etkinliğe ÇÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Özcengiz, Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, çok sayıda doktor ve tıp öğrencisi katıldı.

PRATİK yapma ZAMANI

Açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Dilek Özcengiz, öğrencilerin bu etkinlikle hekimlik zanaatının incelikleri ile tanışmanın ilk gününü yaşadıklarını söyledi. Özcengiz, "3 yıllık eğitim hayatınızda öğrendiğiniz insana, yaşama dair tüm bilgilerinizi artık pratiğe dökme zamanı. Hekimliğin en önemli adımı olan insan bedenine dokunma aşamasına gelmiş olmanızdan mutluluk duyuyorum" dedi.

DOKTOR-HASTA İLİŞKİSİ

Nefroloji Bölümü'nden Prof. Dr. Saime Paydaş, "Kliniğe Merhaba" etkinliğinin amacı ve içeriği hakkında bilgi verdi. Paydaş, öğrencilerin fiziki muayene eğitimi alacaklarını, teorik ve pratik hasta muayene işlemlerinin yanı sıra öğrencilerin bu eğitim sonunda hastadoktor ilişkisi hakkında da fikir sahibi olacağını bildirdi. Konuşmaların ardından pratiğe geçen 240 öğrenciye steteskop hediye edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÇÜ Tıp Fakültesi'nde Kliniğe Merhaba günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN