Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik kulaçlar sevgiye atıldı

Adana Valiliği tarafından sürdürülen Sevgiye Uzanan Eller Projesi bu kez Küçükdikili'de hedefine ulaştı. Onlarca çocuk yüzme eğitimi alıp havuzda yarıştı

Giriş Tarihi: 6.9.2013
Adana Valiliği'nin yoğun göç alan gecekondu bölgelerinde yaşayan ilköğretim çağında bulunan çocukları değişik sportif faaliyetlere yöneltmek, bedensel ve ruhsal yönden daha sağlıklı olmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği Sevgiye Uzanan Eller projesi tüm hızıyla sürüyor. Proje kapsamında Seyhan Küçükdikili İlköğretim Okulu ile birlikte düzenlenen yüzme eğitimi sonunda kulaçlar bu kez sevgi için atıldı.

58 ÖĞRENCİ KATILDI

Sevgiye Uzanan Eller Projesi 8. Dönemine 58 öğrenci ile katılan Küçükdikili İlköğretim Okulu'nun gençleri Vali Yardımcısı Halis Arslan ile birlikte Küçükdikili Yüzme Havuzu'nda buluştu. Yüzme eğitimi alan çocuklar düzenlenen yarışmada hünerlerini ortaya koydu. Kızlar ve erkekler arasında gerçekleşen yarışlar büyük bir çekişmeye sahne oldu. Vali Yardımcısı Halis Arslan, tüm öğrencileri kutlayarak, madalyalarını taktı.

HEPSİ BİRİNCİ

Projenin büyük bir hızla sürdüğüne dikkat çeken Arslan, "Sevgiye Uzanan Kulaçlar adı altında düzenlediğimiz eğitimleri yerinde görmek için böyle bir yarışma düzenledik. Bizim gönlümüzde bütün çocuklarımız birinci oldu. Valiliğimiz tarafından başlatılan ve tüm giderleri hayırsever vatandaşlar tarafından yürütülen proje kaynaşmayı, bütünleşmeyi artırdığı gibi, kenar semtlerde ikamet eden eden gençlerimizin istedikleri branşlarda spor yapmalarına da olanak sağlıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik kulaçlar sevgiye atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN