Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anamurlular dağ safarisinde

Mersin'in Anamur ilçesinde doğaseverler, Toroslar'ın 2 bin 500 metrelik zirvesine çıkıp neşe dolu keyifli bir gün geçirdi

Giriş Tarihi: 10.9.2013
Mersin'in Anamur ilçesinde doğasever bir grup, Toroslar'ın zirvesine çıkarak 2 bin 500 metre yükseklikte dağ safarisi yaptı. Sabahın ilk ışıklarıyla bir araya gelen doğaseverler 3 midibüsle önce 2 bin metrede bulunan Kaş Pazarı Yaylası'na ulaştı. Yaylada kısa bir mola veren Anamurlular, buradan yola çıkarak Türkiye'nin en derin mağarası olan Peynirlik önüne geldi.

YENİ YERLER KEŞFETTİLER

Kükür Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Dr. Gülay Uysal'ın ev sahipliğinde yapılan safari, Türkiye'nin en derin 2'nci mağarası olan Çukurpınar'ın önünde öğle yemeği molası molasıyla devam etti. Toros dağlarının bilinmeyen, ulaşım zorluğu nedeniyle gidilemeyen bölgelerini yakından görme fırsatı bulan safariciler korkulu anlar geçirseler de yeni yerler keşfetmenin keyfini yaşadı.

YÖRÜK LEZZETLERİ TADILDI

Ekip lideri Dr. Gülay Uysal "Yörük kültüründe önemli yeri olan yayık ayranı için bu bölgede yaşayan köylüleri arayıp hazırlık yapmalarını sağladık. Geziye katılanlara Toros dağlarımızı gelin gibi süsleyen kar temin ederek pekmezle birlikte karsambaç ikramında bulunduk. Torosların damında doğaseverlerle güzel ve neşeli bir gün geçirmekten son derece mutlu olduk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anamurlular dağ safarisinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN