Hatay'ın yeni hastanesine 100 milyon lira harcanacak

Giriş Tarihi: 10.9.2013

Hatay'a yapılacak 750 yataklı Devlet Hastanesi'nin temelini Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Adalet Bakanı Sadullah Ergin birlikte attı. Son derece modern bir projeye sahip hastane inşaatına 100 milyon lira harcanacak

Hatay'a yapılacak olan 750 yataklı Hatay-Antakya Devlet Hastanesinin temeli Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin tarafından törenle atıldı. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılacak olan hastanenin temel atma töreninde konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, iktidarlarının 10 yıldır bu milletin hem tahtını hem bahtını farklı noktalara getirmek için çalıştığını, milletin 10 yıl önce ancak hayallerinde görebildiği birçok şeyi AK Parti'ye verdiği destek ve güvenle gerçekleştirdiklerini söyledi.

3 YILDA 22 BİN YATAK

12 Eylül tarihinde yeni bir atılımı başlatacaklarını belirten Müezzinoğlu, Şehir Hastaneleri projesinin Hatay'da temelini attıklarını, ama farklı bir konseptle kamuözel işbirliğiyle milletin imkanlarının yetmediği, dünya finansının da devreye girdiği 22 bin yatak kapasiteli 16 dev şehir hastanesinin imza törenini Başbakan'ın katılımıyla İstanbul'da düzenleyeceklerini söyledi. Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, şehirlere ve millete daha güçlü, çağdaş, konforlu hizmet vermenin imkanlarını kazandırmış olacaklarını kaydetti.

EZİP GEÇECEĞİZ

Birilerinin yalnız eleştirdiğini, kötülediğini ve milletin arasına fitne sokmaya çalıştığını ifade eden Müezzioğlu, "AK Parti olarak milletin tamamını kucaklayan, hizmeti ibadet sayan bir anlayışın mensupları olarak gece gündüz demeden bu büyük güçlü Türk milletini dünya milletleri arasında o muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki yere taşıyacağız. Onun dışında kim ne derse desin, yaparsa yapsın, oyun ve tuzak kurmak isterse istesin, bunları da sizlerin bize verdiği destek ve güvenle el birliğiyle ezip geçeceğiz" diye konuştu.

TÜRKİYE GELECEĞE DOĞRU YÜRÜYOR
Adalet Bakanı Sadullah Ergin ise konuşmasında "Ülkemiz bulunduğu coğrafyada çok çalkantılı hadiselerin cereyan etmesine rağmen istikrarla 11 yıldır güvenle geleceğe doğru yürüyüşünü devam ettiriyor. Bugün Türkiye gerek ulaşımda gerek sağlıkta, gerek eğitimde, gerek adalette, Türkiye'nin ihtiyacını duyduğu alt yapı inşaasını alt yapı kurumunu eksiksiz şekilde yerine getirmeye devam ediyor" dedi. Konuşmaların ardından Sağlık ve Adalet bakanları, 750 yataklı hastanenin temelini attı. Adalet Bakanı Sadullah Ergin, daha sonra günün anısına Bakan Müezzinoğlu'na bir 'Ney' hediye etti.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay'ın yeni hastanesine 100 milyon lira harcanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN