Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şanlıurfa'nın park sorunu çözülüyor

Giriş Tarihi: 11.9.2013

Kentin en büyük eksiklerinden biri olan otopark sorununu çözmek için adımlar atan Şanlıurfa Belediyesi, Haleplibahçe'de bin araçlık otopark yapıyor

Şanlıurfa'nın en önemli ihtiyaçlarından biri olan otopark sorununu çözmeye çalışan belediye, Haleplibahçe'de kapalı ve açık otopark yapım işine başladı. Haleplibahçe'de 930 araçlık kapalı 60 araçlık da açık otopark yapımını sürdüren Şanlıurfa Belediyesi, kentin önemli oranda otopark ihtiyacını gidermeyi hedefliyor.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Daha önce Topçu Meydanı'nda bin 50 araçlık kapalı otopark yaptıklarını hatırlatan Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Cumhuriyet Meydanı'nda da 500 araçlık kapalı otopark yapım işinin halen devam ettiğini kaydetti. Fakıbaba, iş makinelerinin Haleplibahçe'deki otopark inşaatında gece gündüz çalıştığını anlattı. Şanlıurfa'nın çok önemli bir ihtiyacını gidereceklerini anlatan Fakıbaba "Haleplibahçe'de 120 dönümlük alanda park çalışmamız bir taraftan devam ederken diğer taraftan aynı bölgede bin araçlık bir otopark inşaatımız sürüyor. İnşallah Şanlıurfa 2013 yılında toplamda 5 bin araçlık kapalı otoparka kavuşmuş olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şanlıurfa'nın park sorunu çözülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN