Sri Lankalı bakan işbirliğinden umutlu

Giriş Tarihi: 11.9.2013
Sri Lanka Yatırımlar, Teşvik ve Destekleme Bakanı Faizer Mustapha, Türkiye'nin gitgide dünyada güçlü bir ülke konumuna geldiğini belirterek, Türkiye ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Sri Lankalı Bakan Mustapha ile Ankara Büyükelçisi Bharathi Wijeratne beraberindeki heyet Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nu ziyaret etti. Faizer Mustapha ziyarette yaptığı konuşmada Sri Lanka nüfusunun yüzde 10'unun Müslüman olduğu bilgisini verdi. Türkiye'nin her geçen gün daha güçlü bir ülke haline geldiğine işaret eden Mustapha, "Bir Müslüman olarak Türkiye ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyorum. 24 yıl terörle mücadele verdik. Türkiye her zaman terörizmin karşısında olmuştur. Başbakan Erdoğan terörizme karşı büyük mücadele verdi. Erdoğan'a ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne Sri Lanka'nın arkasında durduğu için teşekkür ederiz" diye konuştu.

TÜRK İŞADAMLARI GİRİŞKEN

Türkiye'deki yatırım yollarını açmak istediklerini dile getiren Mustapha, "Türkiye ile 25 milyar dolar ticaret hacmimiz var. İnşaat alanında, kauçuk ve çayda Türkiye ile karşılıklı alışverişimiz var. Önümüzdeki zamanlarda iki ülke arasındaki yatırım imkanları artacaktır. Çünkü Türk işadamları çok girişken bir yapıda. Ülkemizi terör olaylarından dolayı fazla tanıtamadık. Daha önce yaptığımız iş birliği toplantılarında işadamları Sri Lanka'yı çay bahçesi olarak gördüklerini anlattılar. Çayın haricinde sunacağımız başka güzelliklerin de olduğunu anlatmak için geldik. Bağlantıya geçtiğimiz Türk işadamları ülkemizde yatırım yapmak istiyor" şeklinde konuştu.

SAKIN OYUNA GELMEYİN

Vali Güzeloğlu ise terörle uzun yıllar mücadele ederek bunu aşan Sri Lanka'nın ticaret ve sanayi noktasında Türkiye ile ortak geliştireceği projelerin bulunduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sri Lankalı bakan işbirliğinden umutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN