Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YDÜ İlahiyat Fakültesi donanımlı-bilgili-azimli

Kıbrıs'ta ilk ve tek olan, Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Lefkoşa Kıbrıs İlahiyat Fakültesi, üstün nitelikli ve donanımlı kadrosuyla eğitim veriyor

Giriş Tarihi: 11.9.2013
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) ilk ve tek olan Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) İlahiyat Fakültesi, ilahiyat alanında, özel olarak da İslâm dini ve mensuplarınca oluşturulan bilim dallarında, uluslararası düzeyde eğitim vermeyi, araştırma ve incelemeler yapmayı hedefliyor. Milli, dini, manevi, ahlâki ve kültürel değerlerin benimsenmesi, yaşatılması ve korunmasına öncülük etmeyi amaç edinen fakülte, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kalkınma yolundaki hamlelerine destek olacak donanımlı, bilgili ve azimli gençlerin yetiştirilmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

3'ÜNCÜ DÖNEME BAŞLIYOR

KKTC'de akademik esas ve metotları kullanarak, dinin evrensel boyutlarda algılanmasına katkıda bulunmak amacını da taşıyan YDÜ İlahiyat Fakültesi; aynı zamanda çevre ülkeler için cazibe merkezi olmuş, uluslararası düzeyde eğitim veren bir kurum olma yolunda ilerliyor. 3'üncü eğitim dönemine başlamaya hazırlanan YDÜ İlahiyat Fakültesi'ne bu yıl, Türkiye'den 60, KKTC'den ise 30 olmak üzere toplamda 90 öğrenci alındı. 269 öğrencisi olan fakültenin öğrencilerinin yüzde 50'sinden fazlasını ise kız öğrenciler oluşturuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YDÜ İlahiyat Fakültesi donanımlı-bilgili-azimli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN