Engellilere akülü araç

Giriş Tarihi: 12.9.2013
Kahramanmaraş'ta Türkoğlu Belediyesi'nin girişimleri sonucu temin edilen 4 akülü araç, engelli hak sahiplerine teslim edildi. Türkoğlu Belediye Başkanı Mustafa Taşhan, belediye binası önünde düzenlenen törende, ihtiyaç sahibi vatandaşların engellerini kaldırmanın toplumun öncelikli vazifesi olduğunu belirtti.

ELİ AYAĞI OLDU

Girişimler sonucu Hollanda'dan getirtilen araçların, oluşturulan komisyonun belirlediği kişilere verildiğini ifade eden Taşhan, "Engelli 4 kardeşimizin daha 'eli ayağı' olmanın mutluluğunu yaşadık. Özellikle ortaokul öğrencisi olan Muharrem kardeşimiz okul zamanı çok sorun yaşıyordu. Temin edilen bu araç sayesinde artık okuluna rahat gidebilecek" dedi.

EN GÜZEL HEDİYE

Engelli Üzeyir Orçan ise verilen araca ihtiyacı olduğunu belirterek "Bu araba benim elim ayağım oldu. Ben de artık çarşıya pazara rahat bir şekilde çocuğu da kucağıma alarak gidebileceğim" dedi. Yaklaşık 4 yıl önce geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle yürüyemeyen 75 yaşındaki Hüseyin Tokgöz'ün eşi Hatice Tokgöz ise aracın kendilerine verilen en önemli hediye olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engellilere akülü araç
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN