Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haleplibahçe Parkı'nda 2 bin kişilik amfi tiyatro

Şanlıurfa'da Haleplibahçe Parkı içerisinde 2 bin kişilik amfi tiyatronun inşaatı hızla devam ediyor

Giriş Tarihi: 12.9.2013
Şanlıurfa Belediyesi Haleplibahçe Parkı içerisinde 2 bin kişilik amfi tiyatro inşa ediyor. 120 dönümlük Haleplibahçe Parkı çalışmaları hızlı bir şekilde devam ederken fiziki gerçekleşmenin yüzde 50 civarında olduğu bildirildi. Park içerisinde amfi tiyatronun yanı sıra yürüyüş yolları, estetik sanat yapıları, süs havuzlarının yapımına devam edildiği bildirildi.

CAZİBE MERKEZİ
Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, belediyenin Kültür ve Turizm Bakanlığı'na tahsis ettiği 60 dönümlük alanda müzelerin de tamamlanmasıyla Haleplibahçe'nin, Şanlıurfa'nın cazibe merkezi olacağını söyledi. Fakıbaba, bölgedeki Kızılkoyun mağaralarının da ortaya çıkartılmasıyla Balıklıgöl platosunun daha güzel bir görünüme kavuşacağını sözlerine ekledi.

YERİNDE GEZİLECEK

Arkeoloji Müzesi, Edessa Mozaik Müzesi ve iki müze arasına Arkeo Park'ın kurulacağı projelerin 2013 yılında tamamlanması hedefleniyor. Haleplibahçe'de ortaya çıkan mozaikler, mevcut arkeoloji müzesinin 10 katı büyüklüğünde olan 25 bin metrekarelik kapalı alanda inşa edilen 3 katlı Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi'nde yerinde sergilenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haleplibahçe Parkı'nda 2 bin kişilik amfi tiyatro
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN