Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MDOB iddialı başlıyor

Giriş Tarihi: 12.9.2013
Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) yeni sanat sezonunda sanatseverleri büyük yapımlarla buluşturacak. MDOB'da 2013-2014 sanat sezonunda, müdür ve sanat yönetmeni Erdoğan Şanal yönetiminde 7'si yeni eser olmak üzere 1 müzikal, 4 opera, 5 bale, 1 müzikli oyun, 2 çocuk müzikali, 2 oratoryo, 1 kantat, eğitim ve tanıtım etkinlikleri ve her ay ayrı bir eserin seslendirileceği senfonik konserler hariç toplamda 16 eser yer alıyor. Cumhuriyet Konseri, Atatürk'ü Anma Konseri, 20. Yıl Konseri, özel senfonik konserler de repertuarda yerini alacak.

BÖLGENİN TEK OPERASI
Çukurova ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin tek opera kurumu olan, turneler yoluyla oldukça geniş bir alana hizmet götüren MDOB, senfonik konserler, çocuk müzikalleri, müzikaller, opera, operet ve bale eserleriyle yeniden sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Sanatın bireyin ve toplumun yaşamındaki öneminin farkındalığıyla titiz bir çalışma sonucu yıllık repertuarını oluşturan Mersin Devlet Opera ve Balesi, sanatseverlerin ancak büyük masraflarla dünya sahnelerinde görmeye alıştıkları eserleri, Mersin'de seçkin sanatçılar ile sahneleyerek hizmet veriyor.

LÜKÜS HAYAT SÜRPRİZİ

Geçtiğimiz sanat sezonunda Türk opera ve balesinin önemli yapımlarını, klasik opera ve bale eserlerini sanatseverlerle buluşturan MDOB, Türk tiyatrosunun usta yönetmeni Haldun Dormen yönetiminde 'Lüküs Hayat' müzikalini 1 Ekim'de Mersinli sanatseverlerle buluşturacak. G. Puccini'nin La Boheme, Okan Demiriş'in Karyağdı Hatun operasının yanı sıra yeni sanat sezonunda sahnelenecek olan diğer güçlü yapımlar Notre Dame'ın Kamburu ve Çaykovski'nin Fındık Kıran balesi olacak. Yeni sanat sezonunun repete eserleri; Carmen, Madama Butterfly, Zorba, Mevlana'nın Çağrısı, Çalıkuşu, Seslerle Anadolu, Keloğlan'ın Sırrı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MDOB iddialı başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN